Vonj po kisu

tema je zaklenjena

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

23. feb 2012 9:15

Katastrofa in groza kaj se dogaja! Pa se grejo en Haccp sistem! HVALABOGU da imamo domače meso iz lastne štale. Res se mi smilijo ljudje ki nimajo te možnosti in ne vedo kaj jejo....

 

Lahko pa napišem eno prigodo ki sem jo doživela lansko leto na Hrvaškem ko smo dopustovali.

Seveda nismo s seboj mesa vlačili, pa sva ga ene dvakrat kupila za na žar. In greva v eno veliko štacuno pa jaz zbiram med pakiranim mesom. NAkar zagledam v paketu zraven še eno ogromno-res ogromno muho, ki je bila že mrtva, saj tam notr res ni mogla preživet...men se je tok obrnil želodec... Mislim...da ne porajtajo to pa kr zapakirajo in da ne govorim da prodajalci ne porajtajo.... no tisti dan smo ribe jedli pol.

 

biba

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. feb 2012 9:37

No, ko pa tole berem, bi pa res najraje nehala uživati meso.

 

 

 

naor

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. feb 2012 11:56

Ko je bila še Preskrba-to pravim leta nazaj(ker zdaj je TUŠ),sem kupila perutničke.Pridem domov,odprem in spodaj ZELENO-groza.Sem pa takoj nesla nazaj.

andreja m

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. feb 2012 12:54

Prosim, vrnite se k temi.

Vsak ima kakšno slabo izkušnjo - in desetine dobrih, se vam ne zdi?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. feb 2012 14:20

POzabila povedat, moje prve izkušnje z mesom, ki je imelo tak okus, je bil v mojih gimnazijskih časih, torej proti koncu 70h let. Meso je mama kupila od nekega kmeta, ki je ravno klal. To po moje ni nič novega. Zakaj pa govedina še nikoii ni imela takega okusa?

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

23. feb 2012 20:08

Premišljujem za leta nazaj, če se mi je kdaj pripetilo z mesom, da bi imel "duh"... Mogoče, v začetku kuharskih veščin. Spominjam se, ko sem v petek iz trgovine prinesla piščanca, uporabila ga pa v nedeljo...  Nekaj tako grdega smrdljivega niti prej niti pol. Seveda, veste kaj je bilo narobe? To, da je bilo pišče v plastični vrečki dva dni. Od takrat je sveto pravilo, ko se pride iz trgovine - vse iz plastičnih vrečk, posebej velja za meso. Če ga imam namen pripravljati jutri, ga pospravim v stekleno posodo s pokrovom ter ga postavim v hladilnik na polico čim bližje hrbtišču. Tisto, kar pa pripavljam tretji dan in naprej,  gre v skrinjo, razen, če kakšen kos mariniram.

Meso obvezno kupujem pri mesarju, skorajda nikoli pakiranega. Vrečka, ki je pod pakiranim mesom mi ni "apetitlih".

 

Pozdravček!

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. feb 2012 22:02

Saj ne, da bi hotel biti pameten, ampak zakaj ljudje ne uporabljajo več tofuja? Veliko dlje lahko počaka v hladilniku in v spretnih rokah lahko nadomesti skuto, sir, meso, ... Je idealna reč, za jo imet stalno v hladilniku. Pa bio tofu je še cenejši kot konvecionalno meso iz trgovine.

 

P.S: Ta sestavek leti na tiste, ki nimajo dostopa do domačega/kvalitetnega mesa. 

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

23. feb 2012 22:50

Terman je napisal/a:

Saj ne, da bi hotel biti pameten, ampak zakaj ljudje ne uporabljajo več tofuja? Veliko dlje lahko počaka v hladilniku in v spretnih rokah lahko nadomesti skuto, sir, meso, ... Je idealna reč, za jo imet stalno v hladilniku. Pa bio tofu je še cenejši kot konvecionalno meso iz trgovine.

 

P.S: Ta sestavek leti na tiste, ki nimajo dostopa do domačega/kvalitetnega mesa. 

Poleg "očitnega" odgovora, glede katerega, kakor zadovoljno ugotavljam, imaš enake pomisleke kot jaz, mi pade na misel tole:

Odvisno od tega, kakšne "vrste" kuhar si oziroma, natančneje, od katere sestavine pričakuješ okus. Jaz, kadar kuham z mesom, ga bom v 3 od 4 primerov precej začinil (ne le v smislu pikantnosti, pač pa bolj števila in količine različnih začimb in s tem okusov) ali naredil v kaki izraziti omaki, tako da se večina ljudi potem pritožuje, kako sem "pokvaril okus mesa"  Nekateri bi dosti laže živeli brez mesa samega kot brez okusa po mesu...

No, res pa je tudi, da ima vsaka stvar svoj kontekst. Tofu in meso nikakor nista 1:1, strinjam pa se, da bi se ga dalo uporabljati z veliko več domišljije in da je priročen.

Po drugi strani pa imam kakovostno domače meso tudi po cel teden v hladilniku brez kakršne koli škode. Ko prijatelj kolje, večino mesa dam v skrinjo, tedensko količino pa pustim v hladilniku.

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 23. 2012 23:22

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

24. feb 2012 6:50

Ker ste kljub opozorilu ponovno zašli s teme, jo zaklepam.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti