Mixer moči 450 w

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 9:51

Predvidevam, da ima asimina enega izmed močnejših MUMov.. Sama imam ravno tako 1600w kot tudi 450w Boscha in se mi slednji zdi čisto dovolj uporaben za običajno gospodinjstvo. Ko pa delam iz večje količine moke, največkrat gre za kruh, uporabim MUM, pa še to samo zato, ker mi pri njemu ni treba mikserja v rokah držati. Pa biskvitno testo tudi rada delam v njem, ker lahko brez ustavljanja dodajam sestavine noter.  Ampak tu gre bolj za razvado kot pa za nujo, vse bi šlo tudi s ta malim kolegom.

Loni Makaroni

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

27. feb 2012 11:57

No, jaz sem si v petek kupila  (glede na vaše izkušnje - hvala še enkrat)  BOSCH MUM 4426 (500 W) in sem v soboto pekla ržen kruh (350 dkg ržene in 150 dkg bele moke), gnetla cca 10 minut, pa je bil nekam "zbit", pa ni bilo premalo tekočine. A je možno, da bi morala podaljšati gnetenje ali je fora v hajanju (v pečici na 40 C do dvojne velikosti! Hvala!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2012 13:36

Ržen kruh nikoli ne bo tako visok inr ahel kot tisti iz bele moke, več kot je ržene, bolj zbit je, zato pa je meni tako všeč Sicer nisem razumela tistega, a ti je vzhajal na dvojno velikost ali ne?

Probaj tale recept (magari iz polovičnih količin):

http://www.kulinarika.net/recepti/11966/kruh/valizerski

Meni je zelo všeč.

Loni Makaroni

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

27. feb 2012 14:07

O, hvala Loni,

sem prebrala vse komentarje in moj je bil prav tak in je bil zelo okusen. Tudi vzhajal je lepo. Kot berem, mora bit tak zaradi moke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti