Temnejša kot je melasa, bolj je zdrava. Samo v opombo. Lahko pa nabaviš javorjev sirup, ampak moraš pogledati, da je kategorije GRAD C (AA je npr. čisto svetel in ga pri nas ravno nimajo povsod), ta je najbolj temen in tako po videzu kot okusu podoben temni melasi.
Loni MakaroniFunkcija kakava in čokolade v biskvitu
ohoho naredila sem nekaj resnično črnega in temno čokoladnega. s temno čokoladnim okusom. narastlo je več kot enkrat, je pa sočno in mehko... bom objavila ko bo čas..
ps: ali se da dobiti metin ekstrakt brez barve? ta zelena je prav nagravžna
www.mojalbum.com/naredilaanahttp://www.coolinarika.com/recept/cokoladna-torta-negrin
Tole je zelo temno, sem našla na sorodnem forumu.
mamamia| Loni je napisal/a: |
Temnejša kot je melasa, bolj je zdrava. Samo v opombo. Lahko pa nabaviš javorjev sirup, ampak moraš pogledati, da je kategorije GRAD C (AA je npr. čisto svetel in ga pri nas ravno nimajo povsod), ta je najbolj temen in tako po videzu kot okusu podoben temni melasi.
|
Ravno včeraj sem v Müllerju gledala javorjev sirup, grad A in grad C. Zaboga nisem našla nobene razlike v barvi niti v gostoti. Razlika v ceni je bila pa minimalna (menda 80 centov). Melaso sem kupila in jo poskusila - okus me ni kdo ve kaj navdušil, no ja, jo bom porabila tako, da jo bom skušala stlačit v kako pecivo. Lahko pa probaš temno barvo dobit tudi s sirupom iz sladkorne pese. Jaz ga včasih na palačinke namažem.
lp
cervusnisem misla samo zaradi barve, ampak zaradi bolj čokoladnega okusa. navadno gre to eno z drugim ;) temnejše---bolj močan okus po čokoladi. sem naredila nekaj, čaka objavo ;)
tisti kakav sem pa včeraj dobila.. v manjšem mercatorju, čeprav je tudi tisti v kartonski rumeni skatlici zelo temen. zelo me je pa razočaral sparov, ki je cel svetel in brez močnega okusa
www.mojalbum.com/naredilaanaImam spravljen link tu hvaljenega kakava, ki naj bi se dobil pri nas, če me spomin ne vara, nekje v Trzinu... Upam, da se bo oglasila katera od članic, ki ga uporablja.
Aja, če smo pa pri muffinih... jaz še vedno iščem recept za take kompaktne, ki naredjio veliiko hrustljavo razpokano kapico...
alibaba
Če hočeš narediti muffine s kapico, moraš lončke primerno napolniti. Poleg tega ni vsaka masa primerna za muffine.
Za kakav znamke Valor tudi jaz jamčim, da je med najboljšimi. ![]()
Vem Vanja, vem... Saj dober muffin ni nikoli prevelik. Večina mas naraste kot biskvit, naredi kapico, vendar tako... gobasto. In tudi notri je potem bolj podoben biskvitu...
Takšnega ne bi:

Tega pa ja (pa mi nikdar ne uspe tak...):
alibaba
Lahko pa da imajo drugačen model (ožji in višji)
tracPa naj bi se jih napolnilo samo do 2/3, da se testo ob robu dviguje le ob papirčku, ne gre pa čez.
tracKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
