Kaj speči noni

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

31. jan 2012 13:25

Ja, Gogina alpska torta je res odlična. Sama sem pa zaenkrat še pod vtisom Čebeljega pika, ki je tudi zelo sočen.

sooonck

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

31. jan 2012 13:54

Pri vseh predlogih, ki jih je tukajle dobila in če še malo pogleda po sladicah v bazi, teh je tako zelo veliko, da mislim, da se bo andrea84 kar težko odločila. Mnogi med njimi so enkratni in se jih ne da spregledat, povrhu vsega lahko majčkeno tudi improvizira in bodo vsi zadovoljni, ne samo babica.

Jaz bi gogino alpsko torto kljub maku naredila, poleg sladice s sadjem. Da pa ne bi izgledala kot torta, če je mogoče v tem problem, se da spečt v manjšem pekaču. Res je čudovita.

zeta

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

31. jan 2012 18:47

Vsem skupaj se lepo zahvaljujem vse zadeve, ki ste mi jih predlagali se mi zdijo super, če pa komu pade še kaj na pamet pa naj kar napiše. Soonck zanima me ta čebelji pik zgleda kar komplicirana zadeva. Zanima me če ma kdo izkušnje s tem pa na kaj je potrebno pazit.

 

LP

 

Andrea84

andrea84

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

31. jan 2012 19:09

Naredila čebelji pik andrea. Pazit je treba edino, da česa ne pozabiš notri dat Ne resno, pač lepo greš plast za plastjo, če nisi ravno native kitchen user bo pač en mali tornado ostal za tabo in boš drgnila usrane posode malo dlje, ampak zajebati se nekako ne da, je recept korekten do zadnjega milimetra

 

Aja ok, ene zadeve sem se pa le spomnila. Nevem če kje piše pekač, jaz sem imela varianto nekje 30x40 pa bi morala skoraj gor stopiti, da bi naredila prostor še za zadnjo koro testa. Tako da vzemi kar precej velik pekač pa globok, da ni potem kriza, ko vlivaš kremo pa vidiš, da nekako začenjajo fizikalni zakoni tipa "v pekač s prostornino n gre kvečjemu za n volumna sestavin in ne n+10" popuščat

Viva Meier

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2012 19:19

Kaj pa ena fična sočna jabolčna pita?

 

Ali pa spečeš testo kot za rolado,  nanj položiš  dušene slive s cimetom in rumom, okrasiš s smetano.

Lahko pa testo spečeš v papirnatih modelčkih za mufine in narediš take mičkene tortice.

Nadev je lahko tudi jabolčni.

 

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 31. 2012 19:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti