Silvestrska večerja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

31. dec 2011 17:57

Mi pa smo za spremembo kosili v kitajski restavraciji, zdaj gremo malo po stojnicah v Ljubljani, potem pa narezek, penina. Jutri pa za zacetek juha, potem sarme. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. jan 2012 11:46

Malo bolj ekstra rižotka in pesa, kavica, piškotki in par komedij. Kaj čmo, če zbolimo ravno takrat ko ni treba 

Sarmice, ali nekaj na to temo je pri nas običajno 2. januarja. Za danes še zbiram ideje, bo pa sigurno bolj pozno.

OlivaB

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. jan 2012 14:13

Mi smo imeli za silvestrsko večerjo pohan sir, malo pomfrija, tatarsko omako in zeleno solato. Brez komplikacij, narejeno v pol ure, potem pa se je vsak posvetil svojim užitkom

JJ

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jan 2012 10:57

No, sem ustregla želji mojih moških in so dobili tatarca za predjed, pomfri, vojvodinjin krompir, francosko solato in dunajce za glavno, zraven pa še belo meso in zelenjava na žaru, da ne bi slučajno sama ostala lačna.

Prvič v življenju sem delala dunajske zrezke. In glede na to, kako hitro so narejeni, jih bodo morda dobili še kdaj.

 

Loni Makaroni

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. jan 2012 13:38

Pri nas je bilo v planu pršut in olive za predjed in špinačna lazanja za glavno jed, realizacija je bila pa špinačna juha (beri v lazanjo so pozabila past jajca in je bilo vse totalka tekoče) pa v to juho smo tunkali pršut in olive, ker je bila zadeva čist premalo slana . Pojedli vse, sem pa dobila naziv naj kuharice juh, je bilo menda prav dobro za jest

Viva Meier

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2012 15:08

aj, saj, najboljši recepti so menda itak posledica kakih nepredvidenih katastrof v kuhinjah ...

mamamia

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

3. jan 2012 15:27

Mi smo pa bili na večerji pri mojih starših, nato pa hitrem postopku uspavat otroke in potem pripravit vse za obiske, ki sem jih naročila po 22.00 uri. Namaze sem si pripravila prejšnji dan, dekoracijo tisto dopoldne, zvečer je bil pa čas za kanapeje...

No pa se je začela veselica tik pred napovedanim prihodom gostov. Zunaj je bil pravi bombni napad, zaradi katerega se je zbudila naša polletnica in smo jo nekako na silo uspavali nazaj. V kuhinji pa je bilo pravo razdejanje, saj so šli kanapeji počasneje od predvidevanj, zato sem jih naredila manj in po hitrem postopku napravila še manjši narezek. K sreči so vsi zamujali in na koncu se je nekako vse dobro izteklo.

Ko je končno minilo miniranje in je mala zaspala zazares, se je pa zbudil še ne dveletnik in zahteval svoje pravice crkljanja.

No in tako pestro se je začelo leto....

gazela

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jan 2012 16:51

Lanska večerja?

Pršut sz svežim belim in črnim kruhom,

francoska solata

zelena solata

pašticada

bučnokrompijevi njoki

potica (Mlinotest)

žolca

 

Letos najprej

miks tablet

mandarine, kivi in fehue

čaj

pjadini s francosko solato, bakalajem ali lososom

žolca

pašta z gamberi, cikorjo, porom, pomarančo itd.

Samirin božični kolač

 

naslednji dan, ko že vsi čakamo, da se ti prazniki končno že enkrat nehajo:

miks tablet

čaj, mandarine in ostali patetični nadomestki krompirja

pršut, bakala

kruh iz raznih mok

kosilo pri Makedoncih,

gravče, tavče, selsko meso itd.

 

danes:

miks tablet

telefonski pogovor z odgovorno osebo na Elektro Primorski

čaj

pršut s včerajšnjim kruhom

pire krompir

špinača

gamberi v omaki narejeni iz žolce

 

jutri:

kdo ve?

ampak zagotovo pa spet  pogovor z odgovorno osebo na EP.

in cikorja in krompir .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jan 2012 18:03

Pjadino sem našla na guglu in zdaj vem, kaj to je, ampak tisti vražji fehue me vrže furt na furt na "feuer". Torej, nola, prosim, razsvetli me (pa ne z ognjem!)

lp

cervus

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jan 2012 18:40

He he, eni jih klicejo fežuje ali fežoje, ker so jih dobili iz Brazilije, jaz sem jih navlekla preko ruske naveze s Kube, tam pa j vlecejo po špansko na h. Jaz sem jih posadila tri drevesca, če se je  že eden toliko potrudil da mi je sadike iz Ponta pritovoril sem v mojo osamo. Sem pa, kot nad vsem sadjem nasploh, razočarana, ker nima okusa in lastnosti krompirja.

Ena dolgočasna roba je, okus nekje med kosmuljami in kivijem, malo potegne na jagode. Cvetijo pa prelepo. Imajo velike bele cvetne liste, prašniki so kardinalsko rdeci. Saj bi ti napisala, da si jih pridi nabrat, pa so jih že pobrali tisti, ki jim je to sadje všeč. Jih imam samo še eno manjšo košaro. Kolikor mi jih ostane, jih porabim za kakšne krostate, prva leta, ko jih še nihče ni maral, sem naredila iz njih marmelado in žele, ma,brez veze. Ampak jaz sem najbrž res pristranska, od sadja cenim samo krompir.

Kivija mi je pa ostalo na brajdi še za eno gajbo, če boš kje v okolici pridi ponj, magari z .........., midve sva izvežbani nabiralki te zelene nesnage.

Pa spijemo tisto prislovično kofe, en glaž in podrobimo krostato s fehuami.

Imam nekje neke fotografije, ko  in če jih najdem jih pošljem.

 



nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti