Kuhanje v pomivalnem stroju

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. dec 2011 12:59

dragička je napisal/a:

 Kaj pravite, strojček za mužo krav, za kaj bi bil še dober 

 

Pozdravček!

Za čiščenje odtokov .

Mah, še čistil za vsak slučaj ne dajem v isto vrečko s hrano, ko grem iz trgovine, pa čeprav je vse dobro zapakirano. Pa naj zaupam vodotesnosti posode, ko je  pod vplivom abrazivnih praškov in vročine.

 

Cila

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. dec 2011 16:33

No, jaz pomivalnega stroja nimam, me pa kljub temu zanima, za kakšen način kuhanja gre.

Predvidevam, da se živilo hermetično zapre v kakšno primerno posodo ali morda celo neprodušno zavari v polivinolasto folijo in se ga pač potem termično in malo tudi mehanično (curki vode) obdeluje skupaj s kastrolami, krožniki, kozarci in ostalimi sosedi v stroju.

In kaj je s tem tako narobe?

@limnol Če je hrana neprodušno zaprta, ni higienskega tveganja in ker se voda segreva v vsakem primeru za pranje, ne vidim niti kakšnega razmetavanja energije, mogoče celo prihranek.

@Sergej C  Sicer se takole na prvo žogo ne morem domisliti kateri jedi bi utegnila koristiti funkcija centrifuge v pralnem stroju, sem pa prebrala, mislim da celo na tem portalu, da nekateri kumare pred vlaganjem operejo prav v pralnem stroju.

 

 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. dec 2011 17:12

uf, nisem dovolj inovativna, da bi mi sploh padlo na pamet, da bi kosilo za jutri kuhala kar po današnjem zraven med žehto v pomivalnem stroju. Verjetno pride od tega, ker nimam pomivalnega stroja, rasla sem ob štedilniku na drva, svet je pa medtem šel naprej. Počakajmo torej na koga, ki je že poskusil.

Sonja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. dec 2011 17:22

Kar sem videla na Youtube, kaže, da je kuharica samo zavila hrano v alu folijo, potem pa v mašino na največjo temperaturo. Sploh ni bilo hermetično zaprto!

Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. dec 2011 22:23

Če se navežem na nolo, tudi jaz sem onb kuhi v pomivalnem stroju najprej pomislila na že slišano, namreč da nekateri kumarice perejo v pralnem pstroju, tiste male za vlaganje.

 

Kaj vem, nekako se ne navdušujem na kuhanjem v pomivalnem stroju, mogoče samo za pogret hrano v dobro zaprti posodi???

mamamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. dec 2011 11:05

Cila je napisal/a:

Tale ni bila preveč zadovoljna: http://www.youtube.com/watch?v=EzUXolb-ots



Cila

Ma, tale je dala kuhat lososa z vso umazano posodo vred- ogabno!

 

Tale

http://www.youtube.com/watch?v=dP0TWCXPHKE&featu

je pa povedala, da mora biti stroj ČIST in PRAZEN!

 

No ja, ampak ne vidim nobene ekonomičnosti ali kake druge prednosti v tem početju...

Pa še o pranju kumaric: nisem še poskusila, sem pa dala enkrat prat silikonske modelčke za mafine in ostale silikonske pekače v pralni stroj, pa so imeli potem vonj po detergentu za perilo, čeprav sem dala v stroj samo malo tistega za posodo. Tako da...

čoko

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

25. dec 2011 12:02

dragička je napisal/a:
 

 Kaj pravite, strojček za mužo krav, za kaj bi bil še dober 

 

Pozdravček!

 

Za čiščenje odtokov .

 

Je eni vic na to temo, pa ne bi o tem v podrobnosti : nepotešen mož in molzni stroj z petlitrsko posodo in avtomatskim izklapljanjem le, ko je posoda polna (da jih probam, nove smeškote)

 

janko1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. dec 2011 13:22

čoko je napisal/a:

 

Tale

http://www.youtube.com/watch?v=dP0TWCXPHKE&featu

je pa povedala, da mora biti stroj ČIST in PRAZEN!

 

No ja, ampak ne vidim nobene ekonomičnosti ali kake druge prednosti v tem početju...

 

čoko

Tole sem si ogledala (ker mi je šlo na smeh že ob naslovu teme in me je firbec matral, kaj se bo dogajalo ), pa mi še vedno ni jasno, kaj - razen veselja ob eksperimentiranju - "profitiraš" s takim načinom "kuhanja". Se strinjam s Čoko, o ekonomičnosti tu ne gre izgubljati besed, "zalaufati" pomivalni stroj in "dati čez" cel ciklus pranja za pol kile lososa je potratno.
Prav tako mi ni jasno, zakaj je kuhala brokoli na štedilniku nad soparo, lososa pa v pomivalnem stroju. Konec koncev bi se losos enako skuhal, če bi ga, zavitega v folijo, kuhala nad soparo, ali ne?

No, ja, verjetno gre res zgolj za "štos", si namreč ne predstavljam, da bi nekdo takole resno kuhaj vsak dan

Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. dec 2011 15:37

dragička je napisal/a:

 Kaj pravite, strojček za mužo krav, za kaj bi bil še dober 

 

Pozdravček!

 

Lahko vprašanje: uporabiš ga namesto testomata, seveda. :)

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti