ostanki biskvita - kulinarika.net

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila:202

tema odprta - 22. dec 2011 22:04 | ogledi: 10.835 | odgovori: 5

Prosim, če mi lahko pomagate z nasvetom, kako porabit obreznine biskvita. nekje sem brala o roladi v kateri so ostanki biskvita, rum....Saj iščem po receptih, pa še nisem našla. Mogoče ima kdo kako idejo? Hvala!

nana1

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 7695

22. dec 2011 22:13

Ostanke biskvita zdrobi, dodaj mlete orehe / mandlne / lešnike... malo ruma, lahko tudi malo mletih piškotov, malo mletega sladkorja, vanilin sladkor. Vse premešaj, k mešanici dodaj beljak in naredi maso ter iz mase delaj kroglice, ki jih povaljaj v kristalni sladkor ali v mlete orehe.

Masi lahko dodašm nasekljane ali zmlete suhe fige, suhe slive, da je vse bolj trdo - iz te mase lahko narediš klobaso.

Pozdravček!

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. dec 2011 12:04

1.

Biskvit nadrobimo in ga prepojimo z pomarančnim sokom.

Plasti nizamo v kupolo,tako,da je prva plast v obliki kroga na dnu,nanjo damo stepeno smetano,narezane ali zmiksane pomaranče in naribamo čokolado.

Tako nadaljujemo do vrha-seveda v obliki kupole in ko končamo s sestavinami,damo čez prozorno folijo,stisnemo v lepo kupolo,folijo odstranimo,namažemo s smetano in okrasimo z okroglimi rezinami pomaranče.

2.

150 g smetane

500 g mleka

5 jajc

120 g sladkorja

-------------------

280 g smetane

450 g mascarpone-ja

----------------------------

Angleška krema(glej recept od anamarije-PORTUGALSKO MLEKO PO MOJE-le,da namesto 3/4 žlice moke,daš 1 žlico moke)

-------------------------

Obreznine biskvita daj v pekač.

V posodi segrejemo 150 g smetane in 500 g mleka.

V drugi posodi stepemo 5 jajc in 120 g sladkorja.

Postopoma zmešamo mleko s smetano in jajci in ko je dobro premešano polijemo po biskvitu.

Pečemo na 180*-20 minut(jaz malo dlje)

Ko je pečeno,pustimo,da se ohladi in dekoriramo s kremo:v NE PREVEČ stepeno smetano(280 g),počasi umešamo 450 g mascaprone-ja,potem,pa še kremo.

andreja m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15673

23. dec 2011 15:37

Punč torta.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti