Zvitki

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

tema odprta - 18. dec 2011 19:55 | ogledi: 7.907 | odgovori: 10

Prosila bi vas za idejo. Rada bi pripravila manjše zeljne ali ohrovtove zvitke. Liste bi blanširala, vanje pa nekaj zavila, da bi izgledalo kot sarmice, katerih ne bi bilo potrebno kuhat ali peči in katere bi se lahko zaužilo tudi hladne. Salam ne smejo vsebovat, lahko pa meso in vse ostalo.Razmišljala sem o kozjem siru, mocareli, koruzi, kalčkih, popraženih kockicah piščanca, surovi papriki. Zadevca naj bi bila sveža, lahko hrustljava, zdrava.

Najlepša hvala

mejačka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

18. dec 2011 20:18

Vse, kar si naštela bi šlo zelo lepo skupaj. Mogoče bi pri siru izbrala takega, ki je mazav - da bi ti vse skupaj lepo povezal. Piščančje kockice bi lahko dan prej marinirala z gorčico, mleto papriko in mogoče kačapom in potem na res vroči maščobi zapekla in potem ohladila.

Sicer pa lahko daš notri praktično karkoli, kar imate radi, da le masa veže.

Sam bi razmišljal tudi v smeri ajdove kaše,popraženega pora in pečene paprike, se super kombinira z ohrovtom. Za vezavo bi dal kar zeliščni namaz od Lj. Mlek***.

peter

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. dec 2011 20:45

Ja no, klasične grške sarme napravi. Te so namreč to, kar opisuješ v prvem, konstruktivnem delu  svojega klica, pred si se predala razmišljanju. Ali jih kupi konservirane, mislim, da jih prodajajo v maksiju.

nola

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

19. dec 2011 13:20

Ne, nič konzerviranega, morda pa za kako drugo priložnost.

Ibiza, Odlična ideja tole z zeliščnim namazom in ajdovo kašo.

Hvala

 

mejačka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. dec 2011 14:19

Ni sicer zelje, a majhne zvitke s svežim nadevom lahko prirpaviš tudi iz bučk in jajčevcev.

Bučke narežeš po dolgem na tanjke rezine. Premažeš jih z mešanico olivnega olja in malo soli, limoninega soka in balzamičnega kisa. Na hitro jih opečeš, da se zmehčajo, lahkot udi v pekaču v pečici. Potem jih premažeš z nadevom iz kakšnega mehkega sira z dodatki začim, lahko je tudi skuta - pač izbereš dodatke oziroma namaz po trenutnem navdihu. Zviješ v rolice in zapičiš v vsako zobotrebec ter okrasiš s polivico redkvice (rdeče na zeleno, da je bilj pisano), olicami, kislo čebulico .... kar pač imaš pri rok.

 

Z jajčevcem ravnaš podobno, lahko ga napolniš zgolj s sesekljanimi sušenimi paradižniki in olivami ter kaprami (narediš tak namaz z olivnim oljem in začimbami; tudi pod tapenada lahko iščeš med recepti).

 

Če si šri volji, pa za kontra barvo svetlim bučkam z namazom premaži rezine pršuta in jih zvij v rolice. Vse skupaj položeno na kakšno zeleno psoteljico (zrezana zelena soalta, rukola, mlada špinača ...) zna biti zanimivo na pogled.

 

mamamia

 

 

mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. dec 2011 14:21

Nekje na kulinariki se valja moj recept za ohrovtove zvitke (ki to niso) - ti so imeli namen postati topli oz. zapečeni zvitki. Ne čisto off topic samo nasvet - pazi, da ohrovtovih listov ne skuhaš preveč (kot jaz in je potem nastal zgoraj navedeni recept), po moje bo dovolj samo hitro blanširanje in potem hladna kopel, da obdržijo barvo. Sicer ti lahko hitro razpadejo. Se pa odlično podajo z ajdovo kašo in še čim.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

19. dec 2011 14:47

Jaz sem enkrat ustvaril presen nadev iz navadnega tofuja (odcediš in zmečkaš z rokami), koruze in oliv. Malo posoliš (pazi na olive) in dodaš toliko (kvalitetnega) olivnega olja, da se vse poveže. Zavitkov je zmanjkalo v sekundi, pa še vsi so me spraševali za recept in kje sem dobil tako dobro skuto .

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. dec 2011 23:28

Notri lahko zavijes rizevo majonezno solato s koscki paprike, korzo. Ali pa tunino makaronovo z malo cebule, majoneze, jogurta

www.mojalbum.com/naredilaana

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

19. dec 2011 23:40

Vse našteto kar so ti že zgoraj povedali, morda pazi le pri izbiri namazov/sirov, ki jih boš uporabila. Ne nafilaj namreč preveč teh stvari noter, ker zna izpasti precej "težko" vse skupaj, ko v tak zavitek ugrizneš in ti v ustih ostane za celo lopato teh mastnih majonezasto-sirastih zadev. Tako da ti predlagam precej piščanca/zelenjave/česarkoli in samo toliko namazov, da vse skupaj poveže. 

Viva Meier

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

20. dec 2011 0:11

Še ena preprosta ideja: namaz iz rikote in na koščke narezanega češnjevca, z malo parmezana in popra.

Bolj paše z ohrovtom.

Vložena tuna, kruhova sredica, malo olivnega olja in poljubne začimbe gre fino k zelju.

lp

mzm

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. dec 2011 17:48

pri solatah lahko daš čisto malo majoneze-le za okus, ostalo nadomestiš z jogurtom. mi vedno tako naredimo in pride lahkotno za jesti

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti