Sadni čaji

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

tema odprta - 14. dec 2011 22:08 | ogledi: 12.500 | odgovori: 4

Pozdravljene. Imam eno vprašanje, mogoče bo smešno, pa vseeno. Ali mi lahko katera pove, koliko so sadni čaji kalorični. Sem namreč na dieti in se trudim spiti vsaj 2 do 3 litre tekočine na dan. Ker mi sama voda že preseda, bi si raje kuhala sadne čaje, ki jih obožujem. Pijem jih seveda brez sladkorja ampak glede na to, da je samo sadje v sveži obliki kalorično, ne bi želela da bi pila kalorije.

 

Lp, Keka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2011 22:26

No ja, po moje lahko brez skrbi pješ tudi sadne čaje, nesladkane; saj pa ni kilogram sadja v litru čaja, da bi bile kalorije omembe vredne. Če se pa še vedno bojiš, pa pij zeliščne čaje.

Ali tak napitek (tega še jaz brez sldkorja pijem, čeprav sem zaprisežen uporanik sladkorja za kave in čaje): liste mete, sveže seveda, daš v vrč in zaliješ z vodo ter pustiš stati čez noč. Nalsednjid an malo limoninega soka, ni pa nujno.

 

Zakaj si pa ne nareš limonade brez sladkorhja za pitje namesto vode in čajev, ali poleg tega? V vrč daš vodo in noter daš rezine limone in pomaranče, pa je napitek brez kalorij nared.

Kje pa piše, da moraš med dijeto samo vodo piti?

 

mamamia

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

15. dec 2011 7:31

Nekako tako sem si tudi sama mislila. Zeliščne čaje tudi pijem od mete, melise, zelenega, belega itd. naprej. ampak sem hotela malo popestriti zadevo. Zadnjič sem v trgovini naletela na božični čaj ter ga piskusila. Je res super ampak ker je industrijski in ker mu je dodan cimet, ne verjamem, da mu niso dodali tudi kaj sladkorja, da je tako dober.

Vseeno hvala za odgovor, bom pila več zeliščnih, s tem pa se bom občasno posladkala.

 

Lp, Keka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

15. dec 2011 11:10

Mislim,da sadni čaj lahko piješ.Sem pa šla mal pogledat na moje škatle čajev,pa samo na liptonu piše,da 100ml vsebuje 4 kcal,brez sladkorja.na drugih teh oznak ni .

 

Če je dodan cimet,ga tudi lahko piješ,ker cimet pomaga pri raztapljanju maščob.

 

Pa veliko sreče pri dieti.

kriznana

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

15. dec 2011 11:33

Na deklaraciji mora pisati, če je dodan sladkor.

Sladek okus dajo tudi nekatere začimbe v teh čajih: cimet, sladki koren, vanilija...

 

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti