Mikrovalovka in dojenčki

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 15. dec 2003 9:34 | ogledi: 6.399 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Sem ponosna mama 2 mesečnega sina, pa me zanima naslednje. 1-2 obroka mu pripravim mleko v stekleničko. Vodo prej prevrem in jo pustim na štedilniku, ko jo potrebujem, jo pogrejem v mikrovalovki in nato dodam mleko in ohladim. Vedno grejem le vodo, nikoli mleka. Pa me zanima ali res to ni priporočljivo?

Pa še to, katero mleko v prahu uporabljate za prehrano svojih sončkov?

Lep pozdrav! Anja

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

15. dec 2003 10:19

Živjo! Sem mamica 3-letne punčke. Mikrovalovko uporabljam redno. Uporabljala sem jo tudi za pogrevanje vode, kasneje, ko je že začela uživati kravje mleko, tudi za gretje le-tega. Poleg tega sem v mikrovalovki pogrevala kašice, ko je začela jesti gosto hrano. Jaz osebno ne vidim nobenih problemov pri uporabi tehnologije mikrovalov, saj le-ti v bistvu samo spodbujajo molekule v hrani, da se začno minimalno premikati, s tem se ustvarja trenje, z njim pa notranja energija, kar pomeni, da se hrana segreva. Toliko lahko zaključim iz svojega znanja srednješolske fizike. Vem, da imajo drugi ljudje drugačna mnenja (nedolgo tega je bil na kulinariki odprt forum na to temo, v katerem je bilo kar malo vroče). Skratka. Meni je mikrovalovka prihranila čas in kompliciranje (in mi ga še vedno) pri pogrevanju in pripravljanju hrane. Iz hiše je ne bi dala za nič na svetu! Kar pa se tiče mleka v prahu: na srečo sem dojila kar nekaj mesecev, potem pa sem uporabljala Hippovo mleko, iz izkušenj prijateljic pa vem, da so nekatere morale preizkusiti kar nekaj znamk, da so našle tisto, ki jo je njihov otroček najbolje prenašal. Pa veselo materinstvo ti želim in ti priporočam, da čim manj kompliciraš okrog otroka. LP Lenka

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

15. dec 2003 11:37

Jaz imam sedemmesečnika. Na začetku sem komplicirala in najprej vodo iz steklenice prevrela (da je bila za cel dan), nato pa sem za vsak obrok pogrela določeno količino vode in nato naredila mleko. Moj pije Milumil. Pomembno je, da voda ni prevroča (baje se uničijo vitamini in ostalo, kar je v mleku) in da ni prehladna, ker se drugače ne zmeša dobro. Voda naj bi imela 50 stopinj (na škatli piše). Zadnje 3 mesece pa uporabljam Julijano in je nič ne prekuham. Enostavno nalijem v flaško vodo, jo pogrejem v mikrovalovni in naredim mleko. Jaz naredim čez dan obrok vsaj 1 uro prej, da se sam ohladi. Če se preveč ohladi, ga pogrejem v mikrovalovni. Itak pa mora narejeno mleko stat cca 10 minut, ker je preveč spenjeno in bi otroka zaradi popitega zraka napenjalo. Moj mali poje okrog 19h zadnji obrok in nato spi tja do 6h, ko dobi naslednji obrok. Zato naredim zvečer en obrok in ohlajenega, predno grem spat, dam v hladilnik. Zjutraj pa ga samo pogrejem v mikrovalovni. Če upoštevaš, da v Pediatrični kliniki delajo Aptamil za 24 ur vnaprej (in ga hranijo v hladilniku), potem mislim, da tudi jaz ne delam nič narobe. Sem le proti temu, da bi mleko 2x pogrevala (zaradi bakterij). Čimveč lepih trenutkov s svojim sončkom! Lp, Asja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. dec 2003 12:48

Draga Anja! Da te še jaz potolažim, da z malčkom ne bo nič narobe. Moj namreč ni več sonček, saj je star 12 let in sem dejansko vso vodo za Aptamil pogrela v mikrovalovki. Srečno! Tina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. dec 2003 21:11

Eh, tudi dvanajstletniki so še sončki, samo, da lahko že povzročajo občasne opekline živcev! No, šalo na stran, moja dva sta stara 15 in 11 let in veliko hrane je pred njunima želodcema videlo mikrovalovko, tudi mleko, in ne morem reči, da sta kaj pretirano "mikrovalovična". Pravzaprav sta kar v redu! LP cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. mar 2005 12:35

No, tudi mi smo veselo uporabljali mikrovalovko za pogrevanje vode, mleka in včasih tudi hrane, pa sta otroka zdrava kot dren. Sin pa je celo zrasel na domačem kravjem mleku. Vsak večer smo to mleko prekuhali, zjutraj posneli smetano in jo dali tastu, ki jo obožuje, posneto mleko pa je sin dobival od četrtega meseca naprej. Najprej razredčenega z vodo iz pipe v razmerju pol.pol, potem pa vedno več mleka in manj vode. Na koncu je pri sedmih mesecih že pil samo mleko, težav nikdar nobenih. Ampak takrat, leta 1985, ni bilo niti pol toliko izbire raznih adaptiranih mlek kot danes. No, hčera pa je materinem mleku pristala na Humani 9, dietni hrani, ki se je takrat dobila samo na recept, pa še to samo dve škatli na 14 dni, drugo je bilo treba plačati. Takrat pa smo skoraj bankrotirali... Bog, kje je že vse to. Naslednja runda so že vnuki, s čem še bolj sodobnim kot je mikrovalovka... Pozdrav, Mamamia mamamia

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

1. mar 2005 13:00

moja dva sta stara že 25 in 20 let. takrat še ni bilo mikrovalovk, vsaj na podeželju ne in smo vodo greli kar na štedilniku. dokler sem ju dojila je bilo v redu potem pa sem uporabljala navadno Pomurkino mleko v prahu ali pa domače kravje mleko, ki sem ga na začetku mešala s prekuhano vodo, da ni bilo premočno. lep pozdrav. zinka

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

18. mar 2005 1:27

Sem prebrala, da mikrovalovka najbolj skoduje dojenckom in malim otrokom, se posebej, ce se v njej pogreva mleko. Spremeni se namrec struktura beljakovin. Samo v premislek.. julia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

18. mar 2005 7:15

pozdrav! Vsekakor želimo našim malim smrkcem vse najboljše na svetu - samo če mene vprašate, je danes vse tako onesnaženo in zastrupljeno (kupljena zelenjava, sadje, dodatki jedem .... Groza!) in izpostavljeno sevanju, da pogrevanje hrane v mikrovalovki naredni še najmanj škode. konec koncev tudi mleko v prahu ni ravno neka naravna zadeva ... Jaz sem bila včasih zelo proti mikrovalovkam, danes pa jo uspešno in z veseljem uporabljamo v gospodinjstvu, vendar pa res samo za pogrevanje, nikoli za kuhanje ali pečenje. Lep pozdravček, S.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

18. mar 2005 7:49

Ja moj sonček je sedaj star že 16 mesecev in je pravi korenjak....Zelo rad papca in moram reči, da me je začetni strah pred mikrovalovko že minil, ker vidim, da je vse o.k.! Tudi jaz samo pogrevam hrano v mikrovalovki, kuham in pečem pa na štedilniku oz. v pečici....pa lep pozdrav vsem! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti