Praznična peka

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

29. dec 2011 21:27

Letos sem se pa napekla piškotov! Po lastni "krivdi", ker sem skoraj vsak recept s te strani naredila iz polovične mase.  Vsa leta do zdaj sem v decembru vedno pridobila kilogram dva viška, ker sem "sama" jedla piškote (no tako se mi je zdelo), zato sem letos rekla ne in  sem zmanjšala količine. Ampak očitno je bilo vse tako dobro, veliko je bilo tudi obiskov, tako da sem naredila letos:

3x "moje mehke medenjake" - iz polovične mase

2 x istrske cukarine - iz polovične mase

2 x red and white cookies iz polovične mase

2 x najboljše razpokane piškote iz cele mase (tile piškoti so letos zmagovalna kombinacija! )


No pa še tri torte v času Miklavža, ker je moj sine praznoval rojstni dan. Letos sem dala res vse od sebe.  No, za naše potrebe in moje zmožnosti je to res ogromno.

Vilma

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. dec 2011 9:29

@jade: perlice so res najbrž bolj za okras, priznam da jih niti še nisem poskusila.. Za občasno okraševanje bodo ok, v večini primerov pa tako raje uporabim kake oreščke ali kreme.

aby

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. dec 2011 8:12

jade

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

31. dec 2011 12:59

Jade, katka

Jaz sem se včeraj mal s preprostimi keksi igrala in nastalo je tole:

Pa še krožnik prazničnega peciva.

patrička

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

31. dec 2011 16:36

Jade, po katerem receptu si delala testo za breskvice, ker ni videti, da bi bile razpokane? Letos sem jih delala po receptu sestre Vendeline, vendar hlebčki niso bili lepi gladki. Hvala za pomoč.

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

31. dec 2011 18:09

sabrina, nisem jade in ne poznam recepta sestre Vendeline, a breskvice delam z oljem in jih med prsti vrtim toliko časa, da so popolnoma gladke in sijoče, ter tudi pred peko ni na njih nobene "razpoke" ali kako naj bi to opisala. Sicer pa tudi tukaj vaja dela mojstra. 

EvaLuna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. dec 2011 19:58

Sabrina evo:

http://www.coolinarika.com/recept/789686/   pa še zeloooo okusne so. Všeč, mi je ker pridejo take, mehkejša, "sočne", da niso trde kot kamen.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti