Ključek za stisanje tube

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

24. okt 2011 11:32

Tube - od zobne paste, paštet, paradižnikove mezge, majoneze... - se lepo praznijo, če se jih pravilno stiska od spodaj na gor ter se tuba sproti zaviha.

 

Pozdravček! 

Mygrace

sporočila: 6506

24. okt 2011 12:07

Pa na začetku se je treba mal pomatrat in lepo naravnost zavihat, da ne gre potem vse na hojladri

Mygrace

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2011 14:08

dragička je napisal/a:

Tube - od zobne paste, paštet, paradižnikove mezge, majoneze... - se lepo praznijo, če se jih pravilno stiska od spodaj na gor ter se tuba sproti zaviha.

 

Pozdravček! 

 

Pa na začetku se je treba mal pomatrat in lepo naravnost zavihat, da ne gre potem vse na hojladriPa na začetku se je treba mal pomatrat in lepo naravnost zavihat, da ne gre potem vse na hojladri

 

Ej, vedve,

 

Se mi je zdelo, ja, da smo me iz iste generacije, ko smo bile same dovolj pakrtične, da je šlo tudi brez kakega novodobnega pripomočka vsaj pri tako preprosti stvari, kot je zvijanje tube ...

 

mamamia

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

24. okt 2011 14:11

Rob mize je še vedno najboljši :). 

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

24. okt 2011 14:22

če je kaka velika tuba, npr. za barve pa kuhinjski aljar tut lepo pomaga. Samo je treba pazit da se ga ne zamaže :)

Monika7

Mygrace

sporočila: 6506

24. okt 2011 15:03

Ja, edin pri zobnih pastah to ne znese, ker so tube plastične in se odvijajo nazaj

Pri Gavrilovičevi pašteti, paradajzovi tubi in Kalodontu(itak ga ni več, a?) tak način znese.

 

(od enega fajn lepga tipa sem se ločila ker je svinjal s tistimi tubami....en dan sem še prenesla, naslednjih 30 let bi me pa minilo KVAK)

 

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. okt 2011 15:19

Mygrace je napisal/a:

 

(od enega fajn lepga tipa sem se ločila.....

Mygrace

Eh, itak nisi nič zamudila, ker tip mora bit fejst, ne pa lep....  

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

24. okt 2011 15:19

Pri zobni pasti pride prav držalo od zobne ščetke, tako fajn postrga...če ni električna

 

lp

mzm

Mygrace

sporočila: 6506

24. okt 2011 15:49

Elaphus, men so všeč lepi...

..za na mimgrede..

...za kej drucga je pa najbl važn da je zanesljiv in šparoven (glej iztiskanje tube)

 

no, sem nardila doktorsko deratizacijo na temo "ali je res tako odločujoče, če nekdo slučajno pozabi zapreti zobno pasto"..

sem prišla do zaključka, da to sploh ni važno, če slučajno nekje pri nekom prespiš...če si pa takega obnašanja deležen vsak dan po malem, je tpo istri šmoren kot kitajsko (al kakšno že) mučenje, ko te počasi s kapljicami ubijejo...

 

A se lahko vrnete na temo, prosim, ne me provocirat KVAK

Mygrace

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

26. okt 2011 19:11

Dobro, da me ni Mygrace videla v starih časih, ko zobne paste še niso bile v plastičnih tubah. Se je pri nas pogosto kresalo že navsezgodaj zjutraj (včasih smo začeli z delom ob šestih) v kopalnici.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti