Wellnes kosilo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. okt 2011 22:13

superjaz je napisal/a:

Zahvaljujem se vsem,ki ste si vzeli čas in mi odgovorili na moje zastavljeno vprašanje.Svečano kosilo imam že sestavljeno,ampak iščem nekaj novega,kaj bi bolj popestrilo jedilnik.Nekaj,kar ne zaužijemo vsak dan.



superjaz

 

Kaj pa je to "novo"? Kar ne zaužijemo vsak dan?

Če bi ti nam zaupal svoj svečani jedilnik, bi ti mi lažaje pomagali, ker bi vedeli, kaj si predvidel, pa da vidimo, kaj bi ti še nevsakdanjega lahko dodali.

 

Kot je rekla rimljanka, "ovce su za šišanje", samo tako zlahka pa tudi ne gre. Ker tu gor smo že mnogim pomagali, a kak korak nasproti nam, ki nekaj vemo o tem, po čemer sprašuješ, bi pa lahko naredil. Kako naj jaz vem, kaj je zate popestritev jedilnika? Za nekoga je to že rukola, za nekoga belgijski radič ...

 

Morda kaj takšnega?


 

 

 

 

Je to zate vsakdanje ali kaj posebnega?

a

 

 

Pa tole recimo?

(fotka je skenirana iz ene knjige . Queen Mary 2)

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 18.okt 2011 22:24

Mygrace

sporočila: 6506

19. okt 2011 14:07

Superti, velnes in svečano kosilo za moj okus itak ne gre skupaj, sori....

Moj najboljši velnes je bil pred mnogimi leti leti  golaž s kruhom ob 3h zjutraj, potem smo šli pa po drva na Gorjance....

Kaj točno naj bi pomenil svečani velnes..?

Če je velnes, je velnes.

No prov, če je svečano, dej pa še ene par sveč tja na mizo in to je to.

 

Včasih izumljamo in hladno in toplo in filtrirano in pametno vodo... in ratatuje in posteljice in placente in kajsož

euni..gauči al karpači? Na skorjici, ob skorjici, pod skorjico???

 

Hehe..upam, da se bo tole rosenje spreobrnilo v konkretne padavine, sicer se zna zgoditi, da kaj preveč povem....

....Wikijapaja

 

Mygrace

superjaz  

član od: 5.3.2010

sporočila: 12

21. okt 2011 10:58

Mamamia zahvaljujem se ti da si se potrudila in mi pomagala,to je to,kar hočem,samo se sam nisem znal izraziti,hočem točno nekaj takega kot je to,ampak more biti po pravilniku wellness prehranjevanja torej malo maščob in veliko ogljikovih hidratov,sveže zelenjave in sadje,bistvo z eno besedo povedano,nekakšno zdravo svečano kosilo gledano iz zdravega prehranskega vidika.Tukaj sem zdaj tudi ostalim razložil kaj naj bi bil wellness zahvaljujem se seveda tudi vsem ostalim,ki ste mi svetovali.

LP

 

mamamia je napisal/a:

superjaz je napisal/a:

Zahvaljujem se vsem,ki ste si vzeli čas in mi odgovorili na moje zastavljeno vprašanje.Svečano kosilo imam že sestavljeno,ampak iščem nekaj novega,kaj bi bolj popestrilo jedilnik.Nekaj,kar ne zaužijemo vsak dan.



superjaz

 

Kaj pa je to "novo"? Kar ne zaužijemo vsak dan?

Če bi ti nam zaupal svoj svečani jedilnik, bi ti mi lažaje pomagali, ker bi vedeli, kaj si predvidel, pa da vidimo, kaj bi ti še nevsakdanjega lahko dodali.

 

Kot je rekla rimljanka, "ovce su za šišanje", samo tako zlahka pa tudi ne gre. Ker tu gor smo že mnogim pomagali, a kak korak nasproti nam, ki nekaj vemo o tem, po čemer sprašuješ, bi pa lahko naredil. Kako naj jaz vem, kaj je zate popestritev jedilnika? Za nekoga je to že rukola, za nekoga belgijski radič ...

 

Morda kaj takšnega?


 

 

 

 

Je to zate vsakdanje ali kaj posebnega?

a

 

 

Pa tole recimo?

(fotka je skenirana iz ene knjige . Queen Mary 2)

 



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 18.okt 2011 22:24

superjaz

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

21. okt 2011 14:57

superjaz je napisal/a:

Tukaj sem zdaj tudi ostalim razložil kaj naj bi bil wellness zahvaljujem se seveda tudi vsem ostalim,ki ste mi svetoval

superjaz

 

In kaj po tvoje je wellness?

 

Lp!

 



Moycaa

Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 21.okt 2011 14:58

superjaz  

član od: 5.3.2010

sporočila: 12

22. okt 2011 17:33

Po mojem je wellness nekakšen center dobrega počutja,tam se ljudje razvajajo sto na uro,zraven tega pa se seveda zdravo prehranjujejo z veliko mero sveže zelenjave in sadja.Z eno besedo povedano,zaučijejo čim manj maščob in veliko vitaminov in mineralov,OH,.... :)

superjaz

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2011 21:14

Kolega, če pišeš seminarsko, ti prijazno svetujem, da izpopolniš svojo sposobnost izražanja. Seminarska naloga ni nekaj, ko nekdo kar nekaj piše in ko je napisal deset strani, se to vrže še v font in potem je seminarska narejena.

 Pri seminarski nalogi je pomembno, da v se pove, kaj je predmet seminarskega dela, kakšna je teza seminarskega dela, kakšne metode so bile uporabljene pri seminarski nalogi in kakšne so ugotovitve seminarske naloge. In če ta tok ni ubeseden na nedvoumen način, ti tudi podatki, ki si jih dobil na socialnih omrežjih, kaj prida ne bodo pomagali. Ker opredeljevanje pojmov v stilu "ne vem, po moje je to tako kot...." in "saj to sem hotel, pa nisem znal povedati" ne vodi k dobri oceni v seminarski. In težko verjamem, da je tvoja misel v seminarski strahovito artikulirana, medtem ko si na tem forumu privoščiš da besede kar tečejo v en dan in morda tudi kam pridejo.....

Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

23. okt 2011 9:08

superjaz je napisal/a:

Po mojem je wellness nekakšen center dobrega počutja,tam se ljudje razvajajo sto na uro,zraven tega pa se seveda zdravo prehranjujejo z veliko mero sveže zelenjave in sadja.Z eno besedo povedano,zaučijejo čim manj maščob in veliko vitaminov in mineralov,OH,.... :)



superjaz

 

 Za kateri predmet pa pišeš seminarsko in na katero šolo hodiš? Samo zanima me, glede na to, da je tvoja definicija wellnessa totalno zgrešena.

 

Lp!

Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. okt 2011 9:22

http://www.slovenia.info/?wellness=0&lng=1

 

No, Moycaa, povsem mimo pa ni usekal, oziroma njegova definicija welnessa ni totalno zgrešena. Welness je skrb za dobro počutje telesa in diha in tako tudi za zdravo prehrano, vsaj v osnovi.

Če ti, kaj pa je potemm glede na to da pravip, da je to totalno zgrešeno?

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti