Dobra čokoladna krema za torto

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 15. okt 2011 21:37 | ogledi: 44.850 | odgovori: 7

Prosim za eno res dobro čokoladno kremo za torto.

tej_a

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

15. okt 2011 22:32

Meni je bila najbolj všeč krema pri torti nutelli in krema pri kokosovi torti (je tudi ena iz med najbolje ocenjenih). 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2011 1:45

Malo bolj zahtevno za pripravo, recimo bolj penasto in z malo želatine, ali rahlo malseno, morda smetanova čokoladna krema?

 

Preprosta za prirpavo in odličnega okusa je čokoladna krema, ki jo pripraviš tako, da segrevaš recimo 4 dl sladke smetane in v tem mešaš 1500 do 200 g čokolade. Ko se čokolada raztopi, umakneš z ognja in ohladiš, lahko čez noč v hladilniku. Naslednji dan maso stepeš z mikserjem, dodaš malo insatnt kave ali pražene lešnike in čokoladna krema je nared.

 

Lahko pa stepaš 125 g masla, da je čisto svetlo, dodaš dve žlici saldkorja v prahu in stepaš še naprej, potem dodaš 150 g staljene čoklade in znova stepaš, tokrat bolj rahlo, potem pa dodaš še malo čoklade v prahu, instant kave ali čokoladnega likerja, en ali dva rumenjaka (ni pa nujno, eni imajo pomisleke glede svežih rumenjakov; jaz jih sicer nimam), stepeš, da je masa gladka in čoko krema je nared.

 

 

 

 

mamamia

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

16. okt 2011 9:06

Meni se zdi najbolj preprosta tale (in moja otroka jo obožujeta)

500 ml smetane stepeš, dodaš 150 g razopljene čokolade (jaz dam tisto redečo za kuhanje iz Hoferja) in nato ročno vmešaš še 500 g mascarponeja.

 

Meni je ta krema super.

 

LP

 

božena

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. okt 2011 15:45

Tako in je nastal problem. Naredila sem namreč kremi po receptu "Dvojna čokoladna torta" in je temna krema v hladilniku res zelo trda tako, da kar žlica stoji notri. To verjeno se sploh ne bo dalo miksati (oz. sploh nevem zakaj bi se miksalo če je tako trda). Prosim za pomoč kaj naj sedaj naredim ko je temna krema tako trda. Še vedno pa jo imam v hladilniku in čakam oz. prosim za rešitev. Hvala.

Ali pa mogoče kar dodam nestepeno smetano in vse skupaj premešam in potem zmiksam?

 

 

tej_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2011 16:40

tej_a, kar trdo kremo poskusi zmiksat, najprej jo premešaj z leseno kuhalnico, potem pa z mikserjem. Če res ne bi šlo, potem na pol stepi saldko smetano in kremo nekoliko zmehčaj nad paro in jo dodajaj sladki smetani. AMpak še tako trda krema se je dala z mikserjem lepo stepsti in se potem tudi lepo maže po testu.

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. okt 2011 17:14

tej_a je napisal/a:

Tako in je nastal problem. Naredila sem namreč kremi po receptu "Dvojna čokoladna torta" in je temna krema v hladilniku res zelo trda tako, da kar žlica stoji notri. To verjeno se sploh ne bo dalo miksati (oz. sploh nevem zakaj bi se miksalo če je tako trda). Prosim za pomoč kaj naj sedaj naredim ko je temna krema tako trda. Še vedno pa jo imam v hladilniku in čakam oz. prosim za rešitev. Hvala.

Ali pa mogoče kar dodam nestepeno smetano in vse skupaj premešam in potem zmiksam?

 

 



tej_a

 

Ker tule čisto vsaka dva tedna odkrivamo Ameriko na temo (halo, tisto zgoraj je iskalec, če notri vtipkaš ključne besede, se usuje masa topicov na to isto temo), kako se naredi čokoladna krema in kaj potem, če je krema trda - hja, mora biti trda, ker to pomeni, da je veliko čokolade notri. Premešaš z žlico, kuhalnico, whatever in se lotiš kreme še z mešalnikom in gre.

In za božjo voljo, dodaj še kakšno sestavino (rum, cimet, kaj kave, morebiti kaj od pomaranče, karkoli, kar gre k osnovnemu konceptu torte), ker bo tako krema vsaj dobila kaj od okusa - meni smetana in čokolada delujeta malo preveč bazično.

Vendelina jr.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

18. okt 2011 5:11

Zame je pa še vedno najboljša iz pol litra stepene smetane, tej dodam nekje 250 g stopljene čokolade in kapljico ruma. Tanek čokoladni biskvit prepojim z mešanico pomarančnega soka in ruma, namažem s kremo in za par ur v hladilnik. Zraven se lahko postreže še kakšen krhelj pomaranče. Hitro in enostavno.

 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti