Kako preložiti oblito torto na stojalo za torte

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. okt 2011 14:02

Jaz imam tako z ravno žico in bo torej romala v smeti, ker dosle mi še ni uspelo z jo lepo prerezat biskvita (že s tem imam dovolj težav večinoma, potem pa še rezanje, ahahah). Biskvit za torto najlažje prerežem s tistim dolgim, tankim in zelo ostrim nožem za rezanje pršuta - zarrežem v biskvit do sredine in potem testo lepo vrtim, pa gre.

 

 

mamamia

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

2. okt 2011 16:35

Nož za pršut tudi jaz redno uporabljam pri peki tort. Ne le za razrez, tudi smetano ali čokoladni obliv se z njim zelo lepo zgladi.

roža

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. okt 2011 16:58

Meni je pa pri rezanju torte nepogršljiv električni nož. Plasti so res lepe, ravne. Tako kot mamamia tudi jaz testo zraven vrtim.

Nena

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. okt 2011 19:38

Jaz imam tudi to na žico pa kar gre; še vedno pa najraje uporabim zobno nitko

katti

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

3. okt 2011 17:55

sacher torto pripravim na podstavku modela za pečenje, preložim jo na rešetko za prelivanje, ki jo namestim na standardni pekač (tisti, ki ga dobiš vključno s pečico), tako da odvečna čokolada ostane v pekaču. stojala za torte nimam, saj je končna destinacija tort ponavadi izven glavnih vrat stanovanja, tako da imam le dva plastična "transporteja tort". na rešetki jo popedenam (oblikujem/odrežem višek čokolade pri dnu) in jo od spodaj privzdignem ter z lopatko preložim na pladenj za prenašanje. če pa jo še prej fajn ohladim v hladilniku (klasični pekač z rešetko in torto gre komot v hladilnik) jo kar nagnem in spravim na roko ter na pladenj.

ko sem se na začetku sekirala, kako bo to uspelo (saj je bila torta za prijateljico), je bil končni izid slabši od naslednjega poizkusa, ko sem pustila sekiranje pred vrati in vdihnila, izdihnila in preložila, samozavestno.

lp, alenka

bionda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. okt 2011 12:44

Na pultu s pekarsko opremo imajo " reševalec tort". To je kovinski krog, ki se ga podstavi pod torto in se z nji torto prenese.

 

Zgleda kot dno od tortnega modela, le da je čisto raven.

Kupljen in preizkušen po nekaj tragičnih izkušnjah s sadno torto.

Žagica za torto: preizkušena in dobre izkušnje.

F r i n a

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. okt 2011 15:49

Ko smo že pri problemih s tortami: tisti umazani rob, ki smo ga na podlagi za torto popackali s čokolado, se najbolje očisti s papirnato brisačo pomočeno v olje.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti