Sir v palčkah

melcii

sporočila: 39

tema odprta - 11. sep 2011 17:41 | ogledi: 8.954 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

zanima me ali kdo od vas kupuje sir v palčkah in kje? V mislih imam sir, ki ga lahko vzameš s seboj kot prigrizek, v tujini bolj poznan v raznih variantah: cheese sticks, string cheese, cheese snacks,...

Vem, da lahko enostavno kupim kos sira, si ga narežem in odnesem s seboj, a včasih pridejo trenutki pogojeni s prostorom in časom, ko bi si raje kupila že tako narezan in posamično pakiran sirček 

Pri nas sem zasledila na tak način pakirane razne mini salame, a sira nikjer  sedaj pa ne vem ali sem jaz slepa ali ga res ni 

 

Lp

melcii

melcii

sporočila: 39

11. sep 2011 20:57

mislila sem majhne koščke, v vrečki .. mislim, da je najmanjši ta jošt pakiran po 140g.

melcii

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. sep 2011 21:20

Pri nas tako pakiranega sira še nisem videla, se pa strinjam, da je za potovanja sir nadvse praktičen prigrizek za takrat, ko te zgrabi lakota, ker kar za nekaj časa zapaca želodec. Francozi pravijo, da solata odpira želodec, sir ga pa zapira. Saj vem, da nisi imela tega v mislih, ampak čisto v redu se obnese kak trši topljeni sir - navaden Zdenka ali Slovenka - ali kiri kocke (ta bolj spominja na ABC sir), je malo pacasto, ampak meni so všeč in se dobro obnesejo v nahrbtniku (če ravno ne sedeš nanj.....).

Sonja

melcii

sporočila: 39

11. sep 2011 21:45

ravnokar sem se spomnila na okrogle ploščice babybel 

 

hvala za predlog =)

melcii

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

13. sep 2011 11:30

Cheese strings so pa ena izkušnja iz ZDA, ki je ne gre kopirati, vsaj kar se mene tiče. Ne vem sicer, če mislimo isto stvar, ampak kolegi so za svojo hčer imeli s seboj take posamezno zavite "vijačnice" v dveh barvah, ki sta se med seboj prepletali - a healthy snack for children, je pisalo gor, če se ne motim. Osebno imam sir zelo rada, od takih s plemenito plesnijo, do "navadnih", tole mi pa ni šlo po grlu. Pisalo je, da je sir, okusa in videza pa ni bilo takega. Ko si ugriznil, se je kar trgalo, kot trske od drv :) Tako da, Jošta na kose!, pa babybel je tudi ok. Mislim, to je SIR.

sjaj

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. sep 2011 11:46

meni so pa vsec , se posebej slovaske korbacke

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

13. sep 2011 12:07

Melci,

Maš tud onega v lističih. Še eno 6 vrst jih je. To je fajn za prvo silo. Al pa oni trikotniki tipa Zdenka&co.

Jošt je tud fajn. Maš tri vrste. Je res malo večji hamer, samo, če sta dva prelomiš na pol pa je. 7 dek sira pol ni težko maznut

 

In še v oni foliji je in samo zaviješ. Jaz sem si že to s ključem rezal na rezine, ker ne nosim ponavad nožev okol

Pa kak paketek slanih krekerjev in maš simpl lunch kje.

 

MULTI_reloaded

MULTI_reloaded

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti