Golaž

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

17. avg 2011 21:44

Pri nas v menzi ko kuhamo golaž za malico skupaj s polento računamo 8 dag mesa na porcijo. Ker bo tukaj golaž brez priloge in za cel dan je 20 dag po osebi čisto dovolj...To je moje mnenje, odloči se pa po svoji logiki,

 

LP, Saša

Mir in dobro!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. avg 2011 22:04

Saša,

kje pa je ta vaša menza? V naši namreč ena oseba niti pod razno v golažu ne dobi osem dek mesa, razen, če si jih s sabo prinese. No, zanesljivo nam pa osem dek mesa zaračunajo, tu se pa standardov res strogo držijo......

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. avg 2011 0:23

Pa pazite, kako ga boste shranjevali, prej in potem, če ga bo kaj ostalo. Sem bila že na dveh praznovanjih, ko jim je zavrel oz. se skisal. Enkrat je bilo v maju, ko je bilo vroče, drugič pa v začetku februarja.

 

naor

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

18. avg 2011 7:09

No če je letelo to na mene da je bilo vsega ravno prev nisem to mislila dobesedno, saj za mene to pomeni da ne ostane pol kotla. Če vas res zanima koliko je golaža ostalo vam povem da toliko da smo ga naslednji dan pojedli vsak še en krožnik, bilo nas je 5. Golaž mi hukamo vsako poletje sigurno najmanj petkrat in to za približno tako število jedi.

Je pa bilo še veliko druga hrane in piknik smo imeli od dvanajstih pa do treh zjutraj tako da potem verjetno ni bilo slabo in hrane premalo.

Samo iz izkušenj sem povedala kakšno količino mi vzamemo, se pa tukaj vedno najdejo eni ki jim nič ni prav kar drugi napišejo.

irena66

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

18. avg 2011 21:57

čim več ;)

25 ljudi, alkohol, lakota ob 1h zjutraj, 40 dag na glavo, ko se skuha je itak pol tega.

Če že daješ notri divjačino, jo dobi od lovca ali nekoga, ki mu zaupaš.

Kakšen merjasec, ki je bil, preden je padel pod strelom, cel "napaljen" uniči vse, pa če tudi ga je samo 10 dag.

Moj nasvet, krava, pa krava, pa še malo krave. (pleča 20%, bočnik 60%, podplečje 20%), pa 1kg mesnate slanine, SUHE, pri rebrih, ki ni samo špeh. (pa ne pozabi jo prej na hitro prekuhat, da gre vonj po zelhanju-dimljenju ven)

Pa ne dat 10kg čebule zraven.

archi

neznan uporabnik

19. avg 2011 9:49

Ti lepo naredi tako kot ti je rekla Dragička, Nola in Hedonist. Jaz bi dal tud 10 kil mesa. Ali mešano ali pa samo govedine. Čebule 12 kil. Pa pač ostalo.

 

Glede primernosti jaz ne bi sodil, ker piknik je dogodek za veselje in naj tak tudi bo. To ni komemoracija. Se pa jaz piknikov, ko je pod 15 stopinj ne udeležujem, ker me jopice in jakne in šali ovirajo pri svobodnem gibanju, igranju odbojke... Pa še dežuje ponavadi takrat, ko so take temperature ali pa je vsaj enkratna prilika, da obležiš kasneje za kake 2 tedna.

 

Če bo pa to res celi dan in bo lepo vreme se ne boj. Ker tokom celega dne ljudje slej kot prej postanejo lačni in pojedo včasih trojno porcijo.

 

Golaž pa le kuhaj ponoči. Ti bo veliko lažje, ker je sedaj prevroče za čez dan to delat. Morebitne ostanke pa razdeli med sosede al komurkoli že.

 

Mejte se fajn.

Multivitamin

 

multivitamin

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. avg 2011 10:22

Ja, cca devet kg mesa (pri nas bi bila zagotovo samo govedina), ravno toliko čebule pa je za nas okus preveč, saj pride golaž preveč sladkast (Ivačič ima tako razmerje 1:1 pri "sočnem" golažu - pa nam je res bilo pres preveč čebule).

rrr

neznan uporabnik

19. avg 2011 10:38

No, pa manj. Pač kakor komu paše. Meni je recimo strašno fino, če se doda tudi na trakce al kockice narezana sveža paprika. Meni je pač to dobro. Eni ne marajo. Ampak glede mesa se pa nekak strinjamo,da je bolje več.

 

 

Multivitamin

multivitamin

Dark  

član od: 25.11.2009

sporočila: 40

20. avg 2011 13:32

Najlepša hvala vsem za nasvete in predloge. Meso bo goveje in konjsko (oboje domače), bo ga 10 kg. Bolje več kot manj. Danes spečem še kakšno sočno pecivo, jutri zjutraj pa jabolčni zavitek. Seveda na mizi ne bo manjkalo sveže sezonsko sadje in obilo hladne pijače!

Dark

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti