Limonina lupinica

neznan uporabnik
tema odprta - 28. feb 2001 13:00 | ogledi: 4.925 | odgovori: 4

V receptih, predvsem za pecivo, je med sestavinami pogosto navedena limonina lupinica, ki da jedi značilno aromo. Pri nas kupljene limone so špricane in z dobrim umivanjem iz lupine ne odstranimo škodljive snovi. Ali kljub škodljivim snovem uporabljate limonino lupinico pri nas kupljenih limon (saj v Avstriji ali Italiji niso prav nič drugačne limone) in se tolažite, da majhna količina strupa še ni usodna za zdravje? Kako ta problem rešujejo profesionalni kuharji in pekarne?

Pri nas se že nekaj časa dobi med suhimi začimbami tudi posušeno limonino lupinico. Izdelka sem se razveselila, toda kasneje razočarana ugotovila, da je s svežo limonino lupinico skupno samo ime.

Pozdrav Polona

neznan uporabnik

15. mar 2001 15:12

Minilo je več kot 14 dni in nobenega odgovora. Zanimivo, nihče si ne dela problemov s škodljivimi snovmi v limonini lupinici.

neznan uporabnik

15. mar 2001 16:56

V ZDA se neskropljeni agrumi sicer dobijo, vendar jih je treba kar presneto iskat (razen ce stanujes na Floridi ali v Kaliforniji). Vsaj na tej strani luze limonine lupinice ne uporabljajo toliko kot v Evropi, se mi pa zdi da se vecina zateka k dvema moznostima: uporaba limonine lupinice ali pa kar preskok na naslednjo sestavino Mogoce bi pomagalo nadomestilo z limonino aromo, ki je sicer res umetna, ampak mogoce manj skodljiva kot strupi na limoni?

neznan uporabnik

22. mar 2001 12:00

Od katerega proizvalajca ste jo pa kupila?? In ali je na embalai pisalo da to ni limona?? Ula

neznan uporabnik

23. mar 2001 7:31

Na počitnicah poleti ob morju. dobite doma neškropljene limone in pomaranče4. Tam jih kupim in jih kar tam nastrgam in vložim v lončke. Ena plast sladkorja ena plast naribane limone. To naredim na koncu počitnic.Na vratih hladilnika se ohrani zelo dolgo. V večjih trgovinah pa dobimo limonino l in pomarančno lupino posušeno in v prahu. Seveda aroma ni enaka sveži.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti