Torta za 100 ljudi

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

11. avg 2011 9:15

Številka 5 in številka nič. Dve torti, vsaka v velikosti, ki gre v hladilnik, pa jih čisto lepo postaviš eno zraven druge.

Prevoz samo 30 km tudi ne sme biti problem. Še en hladilnik tam, kjer bosta torti čakali na razrez pa nujen. 

Nena

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

11. avg 2011 9:46

Asimetra, v hladilniku natrpano, a lepo, na praznovanju pa verjetno veselo in prijetno v želodčku!

Zraven pa verjetno veliko zadovoljstva.

Balenka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. avg 2011 11:34

Mogoče samo za razmislek - 5 tort - pet olimpijskih krogov (5 velikih okroglih tort v primernih barvah) in mogoče še šesta kot nagrada - medalja za doseženega "abrahama". Saj tudi veliko poročnih tort ni več v enem kosu ampak je to enostavno več tort uglašenih na isto temo (pa še lažje je to stvar prevažat in z njo rokovat na samem kraju). Sama bi se tudi izogibala nadstropne torte (ker jo je težko prevažat, ker jo je težko držat v domačem hladilniku in ker nimam prakse, pas čeprav teorijo izdelave poznam).

Kot so svetovale že predhodnice - za velikost torte je naj bo edino merilo velikost hladilnika, ker boš morala nekje ohlajevat in strjevat zadevo, pa tudi konec meseca je lahko še zelo zelo vroče in toliko bolj pomembno je, da je torta res na hladnem.

 

Veliko uspeha in čakamo slikico.

 

tedyka

darcy1  

član od: 30.3.2011

sporočila: 70

11. avg 2011 12:10

Živ

Jaz bi spekla 5 tort - na vsako po 10 svečk ali pa na vsako eno veliko (tisto, ki jo prižgeš, pa se potem iskri iz nje) in ostalih 9 manjših svečk - če gre za praznovanje 50-letnika. Pa vsako drugačnega okusa - in zgoraj tako okrašena, da se da razbrati okus (sadje, čokolada, vanilijeva krema...). Prav bi tudi bilo, da bi bile barvno usklajene.

darcy1

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

11. avg 2011 12:27

Asimetra, tvoja ideja, da je vsaka torta na svojem podstavku, ki gre v hladilnik, mi je blazno všeč, saj se jo prej sama še nisem domislila. Zdej sem pa srečna, ker vem, kako bom stvar izpeljala naslednjič

Drugače pa pomoje boljša varianta je, da spečeš samo dve torti v velikosti pekača, eno v sadni in eno v čokoladni varianti, kot pa 5 manjših različmih okusov, ker boš s tem imela precej več dela... Glede nadstropne torte ni taka panika, če boš delala s tičino, potem je to mala malica, ni razloga da ne bi uspelo, če imaš seveda že prakso z delom s tičino. Saj verjetno pa tudi že imaš kakšno idejo, kako naj bi torta izgledala oziroma ali naj bo kaj posebnega gor. Bi potem verjetno laže pomagale z idejami, kako stvar izpeljati :)

Aja še glede prevoza- 30 km ni panike. Zadnjič sva z očetom peljala 5 nadstropno torto za cca 140 ljudi približno 40 km daleč, po lokalnih cestah, vožnja je trajala slabo uro, pa je lepo preživela v navadnem avtu

*Alisha*

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. avg 2011 20:37

Jaz tud mislm,d avožnja ne bi smela bit problem.

No evo, tudi jaz sem obljubila eno sadno tortico za 50 ljudi.  Bom naredila bisvit v velikosti pekača. Ima kdo že izračunane količine surovin? Če bi pekla biskvit, ki nikoli ne pade dol in vsako plast posebaj - ali bi šlo s 3 jajci, 4,5?

katti

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. avg 2011 21:00

katti je napisal/a:

Jaz tud mislm,d avožnja ne bi smela bit problem.

No evo, tudi jaz sem obljubila eno sadno tortico za 50 ljudi.  Bom naredila bisvit v velikosti pekača. Ima kdo že izračunane količine surovin? Če bi pekla biskvit, ki nikoli ne pade dol in vsako plast posebaj - ali bi šlo s 3 jajci, 4,5?



katti

 

Za 50 ljudi rabiš vsaj 6,5 - 7 kg torto. za tako torto, če boš delala v velikosti pekača za pečico, rabiš po mojih izračunih nekje maso iz 15 jajc. ( če želiš višjo torto, če želiš nižjo je dovolj 12 jajc,.. oz dve masi)Jaz delam po tem receptu in se pravi, da je iz dveh mas pa pol. ( ena masa je iz 6ih jajc). Odvisno spet kolko visok biskvit želiš oz kolkokrat ga boš prerezala. Jaz raje napečem malo več bisakvita, če ostane pa itak nardim lahko iz mrvic kake kroglice, rumove al kakeršenekoli,.. 

http://www.kulinarika.net/recepti/13684/sladice/biskvit

 

 



Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 11. 2011 21:01

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

12. avg 2011 7:14

Veliko idej. Zanimiva ideja o olimpijskih krogih,vendar 5 okroglih tort ne spravim v hladilnik,pa še 5 ljudi bi rabila za torte držat pri prevozu.Mislim da bi res bila najbolje dva "pleha" in sestavim skupaj.  Hvala vam za pomoč.                                     

paulina d

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

12. avg 2011 12:04

Hvala za odgovor Katarina K. Še tvoj recept za bisvit sem dobila, ga še nikoli nisme zasledila....

katti

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

12. avg 2011 15:10

Mi smo nardili "domač prenosni hladilnik" 

 

Mogla sem prenest 70 muffinov (s kremo - zato hladilnik) 100 km daleč prejšnji vikend - zložila sem jih v te nizke škatle (kot za krofe), vsako škatlo v eno tisto XXL torbo, ki dobiš v trgovini, pod škatlo smo dali "ledene vložke" iz skrinje (za hladilne torbe) in vse skupaj znotraj torbe nekako zapakirali s časopisnim papirjem (ta zelo pripomore k izolaciji) in ob prihodu so bili muffini mrzli in krema  kompaktna  (pa še s klimo se da dosti pomagat...)

 

Vse se da naredit, tudi brez "profesionalnih" pladnjev, hladilnikov itd... korajžno! 



vanilia

Sporočilo je spremenil(a) vanilia dne 12. 2011 15:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti