Maline-borovnice- vanilijev sladoled - kulinarika.net

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila:149

tema odprta - 10. jul 2011 14:34 | ogledi: 12.689 | odgovori: 3

Ker mi je ostalo še nekaj malin in borovnic prosim za kakšno idejo za današnjo sladico:) >Čimprej:)

Imam tudi vanilijev sladoled :)

V mislim sem imela preliv za čez sladoled. Pa ne najdem pametnega recepta. Če pa ima kdo kakšno drugo idejo je bom vesela.

Al-Ni

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

10. jul 2011 14:47

Borovničevi muffini, ali pa debele ameriške palačinke - polnozrnate, kajpada! :) - z borovnicami. Obakrat gredo borovnice seveda v testo, sladoled pa poleg.

Nesramno dober bi znal biti tudi mlečni riž - vsakemu eno šalico, povrh sladoled in čez vse borovničev preliv. Podobno bi šlo z riževim in, zakaj ne, prosenim narastkom. 

Če imaš pri roki smokve: smokve in maline so za moj okus super kombinacija.

Če vse ostalo odpove, ti vedno ostane (ko imaš sveže sadje in sladoled/smetano, pa ne veš, kaj bi) "pohorska omleta", torej tak ali drugačen biskvit.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5141

10. jul 2011 17:19

Če imaš v mislih preliv za čez sladoled, potem ne potrebuješ prav nobenega recepta. Vrzi maline in borovnice v lonec, dodaj malce sladkorja in pusti, da tekočina malo povre. Koliko sladkorja dodaš, je povsem stvar okusa (poskusi, pa ti bo takoj jasno). Prav tako to, kako dolgo pustiš vreti - pač toliko, da je tako gosto, kot hočeš imeti. In potem prelij čez sladoled vroče ali mrzlo, tako, kot je tebi bolj všeč.

Sonja

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

14. jul 2011 17:58

Jaz dam maline ali borovnice ali tudi kakšno drugo sadje v mixer, dodam malo sladkorja in zmeljem. Nastane fantastična polivka za sladoled.

Ali pa zmiksam sadje z mlekom, ali z navadnim jogurtom. To ima moja hčerka ponavadi za zajtrk.

lp

baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti