Pridobivanje teže

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. apr 2013 17:46

Vanja, tale link je super! Poučno za vse.

JJ

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

21. apr 2013 21:40

Najbolje je poiskati strokovno pomoč. Najboljša je redna in zdrava prehrana. Zrediti se  s pretiranim uživanjem maščob, sladkorjev OH,..bi bilo samo več škode kot koristi...

paulina d

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

30. apr 2013 18:22

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ko smo ravno pri teži, self imiđu itd: tole me je danes kot prvo spravilo v jok:

http://www.huffingtonpost.com/2013/04/15/doves-real-beauty-

Potem sem se seveda zamislila, kako bi se opisala nekomu od glave do pete. Bi zagotovo naslikal veliko bunko, dosti vecjo, kot sem. 



Vanja

 

Dober filmček Vanja , ki govori o (ne)sprejemanju samega sebe. Sem se kar objela.

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17. 2013 17:49

tina711983

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

3. maj 2013 14:46

Pri pridobivanju teže pomaga tudi telovadba. Takšna za pridobivanje mišične mase in primerna prehrana. Morda bi morala govoriti s kakšnim strokovnjakom za prehrano...

Lopatka

mojca82  

član od: 27.6.2013

sporočila: 4

27. jun 2013 14:10

Nasveti v stilu: jej čips, čokoladu,...se vleži pred tv in miruj, pa se bo poznalo na kilah...ne držijo pri tistih ki se kljub normalnim obrokom ne moremo zredit.

Jaz imam pri 163cm, 45-48kg (stara sem 31 let). Probala sem že vse da bi prišla na mojo prejšno težo (54kg), pa ne gre. Pred cirka 8 leti  sem v 14 dneh zgubila 11kg, zaradi hude driske. No to smo takrat porihtali, ampak teža ni hotela navzgor in sem obtičala na 43kg. Po nasvetu zdravnika sem opustila gluten, čeprav na preiskavah za celiakijo ni pokazalo da bi jo imela. Po opustitvi glutena je začela moja teža rasti, ampak se je pri 48kg spet ustavila. In tako mi zdaj že nekaj časa niha od 45-48. Vse preiskave ki sem jih opravila so bp, ščitnica ok, krvna slika baje boljša ne bi mogla bit, hormoni ok... Poskusila sem vse...od proteinskih napitkov, povečanja kalorij na 2500 dnevno. Rezultata ni. Mogoče je napaka v tem da ne telovadim. Namreč vedno sem se bala da bom s telovadbo shujšala. Pa po pravici povedano se mi niti nikoli ni dalo :/ v službi sem 8h v pogonu in imam fizično delo in vedno pridem domov zmatrana. Ampak sem se odločila da bom probala do avgusta pridobit par kg, ker drugače gre lahko moj na morje kar sam :D torej začnem telovadit in probam še eno kuro s proteinskim praškom. Pa bomo vidli če bo pomagalo da si bom upala oblečt kopalke :D

mojca82

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

27. jun 2013 14:27

Glede na to da si 8 ur fizično aktivna, 2500 kcal ni ''baš nešto''. In tudi, če vidiš da pri 2500 ne gre gor, pa še povišaš (ne mislim tukaj na junk food, ampak kvalitetno hrano z večjo energijsko gostoto.oreščki ipd. Obstajajo pa tudi napitki, ki imajo že v 2ooml po 300 kcal ali pa tudi več. Poleg tega pa imajo tudi ustrezno razmerje hranil).
Proteinski praški so ok, ampak če želiš pridobivati težo rabiš gainerje, ki imajo poleg visokega deleža beljakovin tudi visok delež ogljikovih hidratov.

blossom

mojca82  

član od: 27.6.2013

sporočila: 4

27. jun 2013 14:55

Za napitke vem...sem jih kupovala v lekarni. Neke ki jih dajejo bolnikom po kemoterapiji in imajo tud veliko vsebnost vitaminov in mineralov.

Pozabila sem napisat, da sem z 2500kalorij mislila samo vnos hrane...poleg tega sem pila praške 3x na dan po obrokih (mass gain- v trgovini so mi rekli da je to proteinski napitek, s katerim bom ziher dobila kile gor)

Torej še zmer ne pojem dost? 

mojca82

Sporočilo je spremenil(a) mojca82 dne 27. 2013 15:00

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

27. jun 2013 15:34

No, saj tiste napitke sem tudi jaz mislila ja :)

Očitno ne :) dovolj bo, ko bodo šle kg gor :) in če je z zdravjem vse ok, potem ni druge kot da ''pojačaš'' ;)

blossom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti