Pekoče jedi

JugMartina  

član od: 8.2.2011

sporočila: 3

tema odprta - 24. jun 2011 19:09 | ogledi: 8.227 | odgovori: 3

Zanima me, če ima kdo kakšen recept za kakršno koli pekočo jed?

sem velika ljubiteljiva pekočega, in kakršen koli recept bi prišel prav!

 

Hvala :D

Martina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jun 2011 19:53

Začneš lahko s hrano, ki jo že znaš pripraviti: Pasulj je lahko presneto pekoč, če dodaš feferone, cayenne paprike ali kaj podobnega. Enako je z golažem, paprikašem, djuvećem. Prav enostavno narediš popečen krompir (ali pa pomfri) in ga posipaš z mečanico soli, popra in pekoče paprike. Enako je s pečenimi piščanci in ribami, ki jih seveda začiniš pred peko.Ali pa na oko pečena jajčka streseš par žlic pekoče salse.

Pasta fra diavolo, Chili con carne (ali brez carne ). Tajska in indijska kuhinja  imata ogromno pekočih jedi. Ne pozabi na sushi.

Če sendviču dodaš hud ajvar ali pa pekoč senf...

Zdaj pa malo premisli in si nabavi stvari, ki pečejo in jih dodajaj tistemu, kar navadno ješ.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25. 2011 14:41

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. jun 2011 9:45

JugMartina, baza receptov na tem portalu vsebuje ogromno receptov, ki vsebujejo "pekoče sestavine", pa naj je to čili, poper, feferoni ali kaj drugega (različne pekoče omake). Preiščite bazo in boste našli veliko uporabnih receptur.

Miroslav Vulović

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

28. jun 2011 10:01

Jaz mam edino predlog, če imaš kakšne dobre posušene čilije, da jih "vložiš" v olivno olje, pustiš en cajt, da se okusi prepojijo, potem pa to olje dodajaš raznim jedem. Fino je že samo popečen kruh, brizg ali dva tega olja, pa kak dober sir čez. Uporabljam ga pa tudi za omake, meso ipd.

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti