"puhasti" muffini

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jun 2011 13:00

Okej, jaz sem muffin fazo nekako prerasla (ne vidim več izzivov v tem segmentu), ampak, ko sem jih še delala, sem jih delala BREZ moke in so bili vsekakor edinstveni in hitro so pošli.

Lotila sem se jih takole

- stepla sem kaka 1,5 do 2 dcl sladke smetane

- naredila sneg iz 3-4 beljakov

- 3-4 rumenjake sem zmešala s 3-4 žlicami sladkorja

- rumenjakovo kremo sem zamešala s stepeno smetano

In temu se je reklo: smetanova osnova

Potem sem pa dodajala takole

- dal sem kakšno stvar, da se je smetanova osnova zgostila. V primeru čokoladnih muffinov bi dala čokolado v prahu (večina) z mletimi čokomuesliji (mueslije spustiš čez mlinček, tudi star kavni je okej) in bi dodala še kakšno začimbo (jaz bi dala cimet, koriander, eni bi dodali ingver). In tega materiala toliko, da bi nastala zelo gosta masa (taka, kise že težje meša, ni več tekoča). In v to se potem vmeša sneg beljakov (in paziš, da ne se to blago vmeša, da ne potolčeš vseh zračnih mehurčkov). To maso potem (dobra je, če je gosta in ne steče "sama od sebe" z žlice) uliješ v kalupe, pečeš 20 minut na 200, in potem še kakih sedem minut na 190, če pa stvar divje vhaja, daš pa že prej na 190.

Hope this helps

Vendelina jr.

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

22. jun 2011 14:14

Vendelina, fajn se bere tale receptek...kaj pa če bi dala tole med recepte?

 

beli

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

22. jun 2011 18:33

Vandelina hvala za tale recept, bom za vikend zagotovo sprobala in sporočila rezultat

barbara987

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. jun 2011 16:23

sem jih naredila. čisto polnozrnate in brez sladkorja, le med. muffini so super, čeprav so polnozrnati! so kar narastli, čeprav so polni sadja in dodatkov. 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti