Sestavine za bisque

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

tema odprta - 27. maj 2011 22:31 | ogledi: 8.869 | odgovori: 7

Dragi kulinariki,

spravljam se h kuhanju kremne juhe bisque iz rakov in med sestavinami sta navedeni tudi "1 teaspoon Lea & Perrins, 1 tablespoon A1 Steak Sauce". Prvo bo menda worchesterska omaka, s čim se pa da nadomestiti A1 Steak Sauce? Lahko pomaga kdo, ki je bolj doma med ameriškimi produkti?

Lep pozdrav,

Sonja

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. maj 2011 22:57

Ha, jaz sem si to enkrat iz USA prinesla, na flaški je bila oznaka A1 in pisalo steak sauce, kot nekaj, kar se zlije čez pečen steak. S čem nadomestiti nimam pojma, morda na googla pogledat - tole sem našla -http://www.google.si/search?sourceid=navclient&hl=sl&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPT_slSI432SI433&q=a1+steak+sauce,

 pa malo kombiniraš?

 

Bolj ne znam pomagat.

Mamamia

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. maj 2011 23:09

ajoj,

pa res, celo recept je, kako jo pripraviš. Ampak to moram še malo prebavit, za veliko sestavin sploh ne vem, kaj so (bo treba slovar poiskat pa potuhtrat, kje se dobijo). No ja, ravno pravo delo za deževno soboto.

Hvala!

Sonja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. maj 2011 23:27

Na, glej ga šmenta,

zdaj imam pa od mamamie in Vanje dva popolnoma različna recepta za isto omako. Hm. Z drugimi besedami -  najbrž lahko vzameš karkoli sladko-kislo-slano-pekočega. Ali je kuharija resen intelektualni izziv, ali nas pa farbajo.

Lep večer,

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. maj 2011 11:11

No, da poskrbim še za dodatno dilemo - ne vem sicer, po katerem receptu boš delala, jaz sem imela takega, ki je namesto vina priporočal vermut. Meni sploh ni bilo všeč - že rakci so sladki, pa se mi je zdela župa s tem sladkim vinom kar prehudo sladka in od takrat uporabljam izključno suho vino. Ampak - in tu je vzvod za dilemo - enim je bil pa tisti z vermutom zelo všeč in vihajo nosove nad tem s suhim vinom.

Mislim, da si zelo točno ugotovila, da  sladki raki potrebujejo kakršenkoli kislo-pekoč kontrapunkt. Glede na to, da v Biskajskem zalivu ustekleničene amerikanske omake zaenkrat še niso v širši uporabi, bo po moje čisto v redu, če ravnaš kot oni in dodaš malo peperončina, limone in česna.

Seveda nas farbajo vsi in povsod, kmalu bo samo še kuharija izziv, in to ne samo intelektualni, ampak tudi eksistenčni. Zato si privošči bisque zdaj, dokler ti do popolnega manjka samo A1 Steak Sauce.

 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. maj 2011 11:26

 Draga Nola,

se že cmari na štedilniku, vzela sem pa polsuho vino, ker mi je všeč takole malo sladkasto. Vermut se mi zdi le malo prehuda varianta, nameravam pa na koncu dati zraven par kapljic vinjaka. Bomo videli. Tisti A1 sauce gor ali dol, vsak svojo robo hvali, bom pa še jaz svojo brez 1A. Česen je pa že noter. Receptov je na inernetu toliko, da sem vzela pač enega na slepo  (ki se ga pa tudi čisto ne držim....) Bo, kar bo. Do zdaj sem tole vedno jedla po restavracijah in niti dve juhi nista bili enaki, tako da ne bo prav nič narobe, če bo moja izpadla originalno v kakšno nepričakovano smer. Komur ne bo všeč, pa ne bo jedel.

 

Lep pozdrav!

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. maj 2011 11:42

Oooh  Limnol, niti ne razmišljaj v smeri, da bi kdo ne jedel te delicije. Vinjak se mi zdi odlična ideja, če nimaš nič proti, jo bom tudi sama uporabila. Pa dober tek, božansko kosilo boste imeli!

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti