Torta z balonom

malaputka  

član od: 24.5.2011

sporočila: 1

tema odprta - 24. maj 2011 12:54 | ogledi: 17.099 | odgovori: 10

Prosila bi vas za pomoč. Pripravila bi torto v kateri je na sredini balon. Rabim za dekliščino. Verjamem, da je sigurno že nekje opisan postopek, ampak ga ne najdem. Vem,da se torto peče v posodi za šarkelj, da je na sredini luknja. Ne vem pa kakšen balon lahko dam noter in ali ga lahko napolnim z vodo.

Prosim za pomoč..hvala

malaputka

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

24. maj 2011 13:39

Jaz bi se zadeve lotila nekako tako......Spekla bi biskvit kot za rolado, ki bi bil debel približno 1 cm. Nato bi napolnila en navaden balon z vodo, da bi bil okrogel. Mogoče bi ga ovila še v živilsko folijo (prozorno) da ne bi smrdelo po balonu. nato bi pa v skledo dala biskvit in nekaj (šlag) kreme, ter balon z vodo...mogoče daš na sredino malo več biskvita. ter preostanek prostora napolnila s šlag kremo. Potem bi to pokrila z malo debelejšim biskvitom, tako da bi dobila polkroglo in dala ohladit. Nato bi previdno obrnila naokrog. In okrasila kupolo kot torto.

Glede balona z vodo sem sicer skeptična, saj se voda premika in bi se balon lahko odkotalil, saj sama masa (krema in biskvit) okrog ni dovolj trdna . Jaz bi raje dala samo napihnjen balon...saj poči;).

Upam, da sem ti kaj pomagala.

 

LP

 

asimetra

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

24. maj 2011 14:26

Nekaj podobnega z balonom sem delala par mesecev nazaj za sestrino 50-letnico. Torta sicer ni bila za pojest. Vzela sem navadno kartonsko škatlo, jo "oblepila" s čokoladno folijo, noter dala balon, premazala s smetano, v katero sem dala kar precej želatine, ker mislim da ne bi bilo fajn, če bi takrat, ko bi se balon prerezal, smetana špricnila po slavljenki. Balon sem vzela čisto navaden. Pazi, da bo nož, s katerim se bo torta rezala dovolj oster. Naš ni bil. Namesto škatle pa seveda lahko tudi spečeš biskvit z luknjo in noter daš balon.

 

Nena

malaputka  

član od: 24.5.2011

sporočila: 1

25. maj 2011 10:34

O punce (upam,da ste vse punce ) hvala za ideje in pomoč..Bom sporočila, kako je uspelo..dekliščina je čez 14 dni..

 

  LP

malaputka

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

31. maj 2011 9:59

mi smo tud mel tako tortico z balonam, je biv pa navaden balon pa sam smetana okol njega,ful smetane smo dal,in ko je vrezala notr je sam počilo in odneslo smetano vsepovsod,...smeh

sicer je to najboljš če mate to na prostem,pa de je poletje,k maš mal cunj na seb in se lahko umiješ.

seveda je kasneje dobila tudi pravo torto

resita

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. maj 2011 10:46

Primojdunaj, saj se mi je zdelo, da je moja familija nekam dolgoôasna. In to ňe stoletja.

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. maj 2011 14:06

Nolič, saj tozadevno je še nekaj familij dolgočasnih, nisi edina.

Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

31. maj 2011 17:19

nola je napisal/a:

Primojdunaj, saj se mi je zdelo, da je moja familija nekam dolgoôasna. In to ňe stoletja.



nola

Jaz sem pa vesela, da imam dolgočasne prijateljice :)))

Atina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

1. jun 2011 12:38

Oj putka.

Kaj pa če bi spekla biskvit po običnem receptu npr. tistem ki nikoli ne pade dol. Potem bi pa prerezala biskvit samo enX, s tem, da bi bila vrhnja plast tanjša. Potem bi sestavila tako:

debelejši bisvit spodaj

potem pa krema ali smetana (res trdo stpena), ob robovih namazana na debelo, v sredi pa tanko ali sploh ne;

v sredino bi dala balon, tako da bi se lepo ugnezdil

čez pa še tanjši bisvit.

Torto lahko potem še lepo okrasiš. MIislm, da bi znala bit ravna, če bo balon manjši in, če boš dala okol dost kreme. Upam, da razumeš kako mislim.

Če boš dala vodo not, potem torta verjetno ne bo za jest, kakšen namen imaš?

Ammm... drugač pa lahko balon napovneš s obarvano vodo, bi bil tud štos.

katti

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. jun 2011 19:03

Jaz predlaga, da ji preden reže tako "presenečenje" od torte oblečete en skafander, ker ziher se bo u nulo zrihtala in kakšne nobel nove cunjice oblekla in potem ji bo vsa tista grozota od smetana, po možnosti še barvna zletela po teh cunjicah. Ali pa si prej omogočite kakšne zasilne izhode v primeru, da ne bol tolk navdušena kot mislite...

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti