Iščem recept za torto

NatašikaC  

član od: 1.4.2011

sporočila: 29

tema odprta - 30. apr 2011 20:57 | ogledi: 9.405 | odgovori: 10

pomoč... zgleda full lepo in bi poskusila to naredit... kaj bi bilo tole?

hvala vsem :)

NatašikaC

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. apr 2011 23:48

To bi bila lahko ena kremasta torta; v kremi so lahko v kavo natopljeni keksi ali pa krema druge barve, čeprav ne vem, kako bi lahko v osnovno kremo naredlii tak vzorec; krema zgleda vanilijeva ali morda limonina, sklepam po barvi; zgornja plast zna biti mešanica smetane in kakšnih piškotov, neenakomerno naloženo, in spet osnovna krema preko.

Dno je po moje iz krhkega testa ali iz testa, ko se piškoti zdrobijo z maslom in se vse strdi v hladilniku.

Če si to kje jedla, verjetno veš kaj o okusih?  Sicer tipreostane upanje, da je avtorica te torte katera s Kulslo...

 

Mamamia

 

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. maj 2011 7:40

Meni pa zgleda, kot da je kroglica na vrhu iz marcipana in, da so te tudi v spodnji plasti.

Lijana

kozamurnik

sporočila: 2311

1. maj 2011 8:38

Vse bodo le ugibanja. Fotka sama ni dovolj za recept. Dvomim, da ti bodo mojstrice, ki jih na tej strani ni malo, lahko pomagale. Se bo treba malo bolj potruditi z opisom. Kje si pa to fotko dobila? Snela z neta ali si morda torto tudi jedla? murnik

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

1. maj 2011 22:15

Meni se tudi zdi da je podlaga iz krhkega testa, potem dve kremi oz. še bolj verjetno vanilijeva krema (po barvi sodeč, če bi šlo v ostalem res za marcipan lahko da je tudi mandljeva) in svaljki marcipana (različno debeli), sklenjeni v koncentrične kroge različnih premerov, položeni na malo kreme in nato preliti s preostankom kreme. Tista plast tik pod vrhom mi nekako deluje kot beljakova plošča, ki je zopet premazana s kremo.

Ninja24

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. maj 2011 11:49

lahko bi bila "sljunak torta"

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

NatašikaC  

član od: 1.4.2011

sporočila: 29

2. maj 2011 13:22

slika je iz neta.... upam da lastnica nebo jezna... Ne jedla je nisem mi pa zgleda fulll lepo... pomoje je tudi to kroglice ker je enaka kod pa na vrhu za okras... na plošče sem tudi sama pomislila da so beljakove... sam saj veste da prideš do recepta je veliko bolje kod pa se spustit v nekaj kar tako na oko...

 

punce hvala vsem za komentarje... malce bliže upam da sem že...

 

NatašikaC

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. maj 2011 16:23

Ampak resno, ali je tako nepopisno težko uporabljati tisto dolgo tipko spodaj, s katero se naredi presledek? O tipkah Shift za veliko začetnico in tipko desno od M, kjer je vejica, to pot ne bom nič.

Vendelina jr.

NatašikaC  

član od: 1.4.2011

sporočila: 29

4. maj 2011 12:03

Se opravičujem če koga motijo pikice. To pot bom brez pikic in smeškotov.

Za "sljunak torto" pa mislim da ni razen če bi bila njena čokoladna sestrica. Hvala vsem za pomoč. Bom poskusila sama nekaj sčarat. Pa bomo videli kakšen bo okus in izgled. Tokrat bo za probo.

 

NatašikaC

 

 

NatašikaC

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

4. maj 2011 12:16

NatašikaC je napisal/a:

slika je iz neta.... upam da lastnica nebo jezna...

 

Slika z neta ... to pomeni kakšen blog ali spletni album ali ...? Kontaktiraj lastnico slike in jo prosi za recept.  



sara

Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 04. 2011 12:16

NatašikaC  

član od: 1.4.2011

sporočila: 29

6. maj 2011 12:18

Heheheh sprobano že vse mogoče. Lastnica te lepotice in po moje tud dobre umetnine noče deliti svoje skrivnosti.

 

Sem pa preko enen druge punce prišla do upam enakega recepta. Ko ga preizkusim ga dodam na forum z svojo sliko

NatašikaC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti