Tunizijski čaj

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

tema odprta - 16. apr 2011 10:00 | ogledi: 7.451 | odgovori: 2

Lani sem se na dopustu v Tuniziji zaljubila v njihov čaj - zeleni zeelooo sladek čaj s svežo meto in pinjolami. Zanima me, če mogoče še kdo tu pozna to zadevo in če obstaja kak poseben način priprave tega čaja.

kačča

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

16. apr 2011 11:30

Če se ne motim, gre za enka - oziroma podoben čaj, kot ga pripravljajo v Maroku. Tam uporabijo čaj Gunpowder (dobiš v vseh čajnicah, mogoče tudi v večjih supermarketih, polni ga Twinings). Ko skuhaš čaj, v čajnik natlačiš sveže liste mete in dodaš obilico sladkorja. Potem preliješ trikrat (naliješ kozarček in ga zliješ nazaj v čajnik, ponoviš trikrat). Namen prelivanje je hitrejše topljenje sladkorja in mešanje sestavin, vsaj tako so mi razložili v Maroku. Tam pinjol in bilo. Upam, da je v pomoč. dreamjob

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

18. apr 2011 11:38

Verjetno, da gre za podobno zadevo. Nam so sicer svežo meto dali v kozarček in ne v čajnik, sem pa videla, da so veliko prelivali, ja ... :) Hvala. kačča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti