Sestavljanje lazanje

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. apr 2011 19:41

Katere začimbe date v bolognese omako za lazanjo?

Anja

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

2. apr 2011 20:45

Jaz naredim bolognese omako na sledeč način: res veliko čebule (vedno malo več kot mesa) na drobno narežem in dam na vroče olje, malo posolim in mešam, da postekleni. Dodam mleto meso (mešano), 2 nasekljana česna in pokrito dušim vsaj 1 uro, raje kar 1,5 ure. Vmes večkrat premešam in ko se začne meso oz. čebula prijemati posode, prilivam malo vode, in ta postopek ponavljam toliko časa, da se vse skupaj malce obarva. Prilijem nekaj vode, dodam žlico paradižnikove mezge, nekaj sladke rdeče paprike (mlete), sol, premešam in prilijem še toliko vode, da dobim primerno gostoto. Nato dodam začimbe: rožmarin, baziliko, malo zelene, mešanico mediteranskih začimb. Včasih dodam še korenje, ki ga kar celega kuham v njej, včasih tudi malo peteršilja. To omako nato kuham še okrog 40 min. Skupaj traja kuhanje omake vsaj 2 uri. Lazanjo zlagam tako, da dam barilline surove testenine, dodam omako (pa ne preveč), res malo bešamela (pokapam sem ter tja), nato spet testo in tako dokler mi ne zmanjka omake. Čisto na vrhu so testenine, katere na tanko premažem z bešamelom, nanj dodam mozzarelo in nariban parmezan. Pečem jo 1 uro na 150-160°C. Pred serviranjem jo pustim stati vsaj 10 min. Vedno je enkratna. Taia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. apr 2011 9:14

Jaz dam v omako za lazanjo čebulo, česen (veliko), poper, sol (itak), baziliko, rožmarin, origano, lahko tudi petršilj. To je povprečje, včasih kaj več ali kaj manj...

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti