Torta, pecivo ali podobno za enoletnike

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

tema odprta - 31. mar 2011 20:28 | ogledi: 17.395 | odgovori: 5

Nase malo detece bo kmalu praznovalo prvi rojstni dan in ker bo na ta dan tudi v vrtcu, je navada,

da se prinese torto, pecivo ali kaj podobnega.

Zdaj sem pa v hudi dilemi: kaj?

Ti otroci niso navajeni cukra in podobnih zadev, tudi kaksno sadje jim ne potegne itd.

Nekateri starsi menda prinesejo tudi kar zemljice pa sir itd., ampak to ravno ne bi. In nimamo se kaksnih hudih izkusenj, ker smo precej novi pri vrtickarskih zadevah.

Imate kako idejo kaj naj napravim za pojest za malcke?

hvala v naprej in lp,

Schnugg

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2011 21:18

Posvetuj se z vzgojiteljicami. Po moje je enoletnim otrokom totalno vseeno, kaj bodo grizljali.

In če misliš, da niso vajeni cukra, zakaj potemtakem torta ali pecivo?  Razen če izbereš kakšne navadne piškotke brez nadeva.

Kaj pa če prineseš skuto s sadjem, sadne jogurte ali kaj podobnega? Jaz bi se vseeno pogovorila z vzgojiteljicami, one se bodo ukvarjaei z malčki in vedo, kako in kaj. Ker enoletniki si pa res še ne znajo sami naredit zabave, kot to že zmorejo tri ali štiri leta stari otroci.

In kolikor vem, naj se v vrtec ne bi nosilo doma narejenih tort in peciv - poglej v eno od tem, kjer je ena mamica spraševala, kaj nest v vrtec, sicer za nekoliko starejšega otroka.

Mamamia

mamamia

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

1. apr 2011 11:38

Vprasananje kaj naj naredim se mi je postavilo sele po pogovoru z vzgojiteljico. Tu je navada, da se prinese doma narejeno in se tudi prinasa. Videla na lastne oci. Tudi res je, da si majhni otroci ne delajo sami zabave in tudi ne pojedo veliko od vsega, gre se za obred, ki se ga veselijo. In da niso navajeni cukra mi je tudi povedala vzgojiteljica in da posledicno tudi sladkega ne pojedo (kar otroci sicer naj bi). Nekaj takega kot skuta s sadnjem ja, ali pa morda kaksen korenckov kolac. Se bom dala in izbrskala kaj. Gotovo tudi pri nas mamice doma specejo torte in co. za otroke, ki jih lahko jedo. Schnugg

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. apr 2011 12:04

Imam tri enoletne nečakinje. Okej, dve, tretja je pa stara deset mesecev

Te deklice so z izbranim zadovoljstvom pojedle kroglice, narejene po temle receptu

20 dag bele čokolade

2 dl sladke smetane

1 jajce

10 dag koščkov suhe papaje

1 korenček (nasekljan na drobno)

griolino (tu sem pa pozabila količino)

 

Skratka čokolado in smetano greješ in mešaš na blagem ognju (da se čokolada raztopi in da se kaj ne prime dna), odstaviš z ognja, in vmešaš razžvrkljano jajce. Potem tej masi dodaš suho papajo in korenček in potem na koncu vmešaš še grisolino in to toliko časa, da nastane kompaktna masa, iz katere lahko oblikuješ kroglo. To maso pustiš na hladnem kake tr ure, potem pa oblikuješ krolgice (premer kake 3 centi) in te kroglice pečeš 10 minut na 200 stopinj.

Pride ena taka simpatična light svetlorumena zadeva.

Lahko pa to isto narediš v temni izvedbi in sicer tako, da uporabiš temno čokolado in čokolino.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti