Dietni nadev za pico

kissmyass  

član od: 28.7.2010

sporočila: 19

tema odprta - 16. mar 2011 14:40 | ogledi: 11.997 | odgovori: 14

moja sestra se ukvarja z vegeterjanstvom, pa sem gledala nadeve za pice pa se mi ni nič primerno zdelo. ima kdo kakšen nasvet????? pica se bo pekla že jutri moj naslov je zakrajsekpln@gmail.com

kissmyass

Temo je spremenil(a) kissmyass dne 16. mar 2011 14:41

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

16. mar 2011 15:11

Tudi jaz si naredim vegeterijansko in sicer: testo iz polnozrnate moke pustim 15 min. da počije,nato razvlečem po plehu,namažem z domačim kečapom,kjer so notri že začimbe za pico,obložim z pečenimi jajčevci,potresem še pest šampinjonov,nekaj narezanih oliv,polovico velike rdeče paprike in 3 velike polpekoče feferone.Meni je to najboljša pica,lahko pa zelenjavo kombiniraš po želji,kar imaš rada.Veliko možnosti. linolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2011 17:58

tako prijaznemu  imenu, kot si si ga nadela, težko odrečemo kak nasvet:

rukola na primer je oprava osvežitev za pice, dodaš jo tik pred koncem peke, da ostane sveža.

Na koloabrje zrezan paradižnik in na trakove narezana paprika, rezine bučk, na trakov etzrezan por... razno zelenjavo malopoškorpiš z ilovnim oljem in potreseš z zelišči (bnazilika, rožmarin, timija,origano ...) in daš na testo, pa spečeš.

Če sestra je morske sadećže ali ribe, popestriš nadev š s tem.

and, dear, kissmyass you, too

Mamamia

mamamia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

16. mar 2011 18:44

mamamia je napisal/a:

tako prijaznemu  imenu, kot si si ga nadela, težko odrečemo kak nasvet:

rukola na primer je oprava osvežitev za pice, dodaš jo tik pred koncem peke, da ostane sveža.

Na koloabrje zrezan paradižnik in na trakove narezana paprika, rezine bučk, na trakov etzrezan por... razno zelenjavo malopoškorpiš z ilovnim oljem in potreseš z zelišči (bnazilika, rožmarin, timija,origano ...) in daš na testo, pa spečeš.

Če sestra je morske sadećže ali ribe, popestriš nadev š s tem.

and, dear, kissmyass you, too

Mamamia



mamamia

Že dolgo se nisem tako nasmejal...( ali so slovnične napake namerne, od tebe jih res nisem vajen???)

Sicer pa na vegetarijansko pico rad dam tudi koruzo.

peter

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

16. mar 2011 18:52

Meni je koruza tudi zelo všeč, sploh v kombinaciji s tunino in čebulo, pa recimo rdeč treviški radič z gorgonzolo ali brie sirom, pa pica z beluši in jajcem ... ma kombinacij malo morje 

Kar kruli mi v želodcu medtem ko to pišem 

Amanda Angelic

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

16. mar 2011 19:29

pri pizzi sem sam za sistem; manj je več. nadev: paradižnik - obvezno konzervirani pelati, italjanski, v kosu. Pelate nasekljamo, dodamo malo soli, popra, bazilike in origana, po potrebi pikico sladkorja in kar nekaj olivnega olja. sit - mozarella, najbolje v večjih kosih, ki jih nasekljamo. skratka, čisto klasična margerita archi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2011 19:38

ibiza je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

tako prijaznemu  imenu, kot si si ga nadela, težko odrečemo kak nasvet:

rukola na primer je oprava osvežitev za pice, dodaš jo tik pred koncem peke, da ostane sveža.

Na koloabrje zrezan paradižnik in na trakove narezana paprika, rezine bučk, na trakov etzrezan por... razno zelenjavo malopoškorpiš z ilovnim oljem in potreseš z zelišči (bnazilika, rožmarin, timija,origano ...) in daš na testo, pa spečeš.

Če sestra je morske sadećže ali ribe, popestriš nadev š s tem.

and, dear, kissmyass you, too

Mamamia



mamamia

Že dolgo se nisem tako nasmejal...( ali so slovnične napake namerne, od tebe jih res nisem vajen???)

Sicer pa na vegetarijansko pico rad dam tudi koruzo.



peter

 

Eh, ibiza, jaz se velikokrat kar tako zatipkam... moja prijateljica pravi, da imam prste hitrejše od pameti, oziroma  da pišem po sistemu "prsti na sprintu a mozak na maratonu" ...

Saj bo bolje, sem še mlada pa se lahko popravi, hehe ...

mamamia

mamamia

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

16. mar 2011 21:45

Jaz naredim polnozrnato testo,odmrznem lonček špinače ali blitve ,zmešam z kislo smetano in namažem po testu,ter spečem ....pride super pica :)) kohica

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

16. mar 2011 22:54

Nisi napisala, kakšna vegetarijanka je tvoja sestra. Če je jajca in sir oz. mlečne izdelke, je stvar popolnoma drugačna, kot če ne je niti razhudnikovk (med njimi so jajčevci, paprika, paradižnik in feferoni) in čebule. Nekaj predlogov, potem pa izberi oz. prilagodi glede na to, kaj tvoja sestra je in kaj ima rada: - sredozemski: pelati z origanom in baziliko, (mozzarella), na kolesca narezane bučke in jajčevci, na trakove narezana paprika, olive, artičoke - radičev: pelati s česnom (tudi brez je OK), (mozzarella), treviški radič (celi listi) - zelenjavni: pelati z origanom in baziliko, (mozzarella), bučke, baby korenček, na rezine narezani sveži ali vloženi šampinjoni, beluši - gobov: pelati s timijanom in česnom, (mozzarella), mešane vložene/sveže gobe - rukolin: pelati z origanom in baziliko, (mozzarella), na rezine narezan svež paradižnik, rukola (dodaš čisto na koncu) - mehiški: pelati s čilijem, (nacho sir), koruza, rdeča in zelena paprika, čebula Če ne je razhudnikovk, potem pelati odpadejo. Morda bi v tem primeru lahko namesto njih uporabila doma narejeno varianto pesta iz oljčnega olja, česna (če ga je), pinjol in rukole ali bazilike. Premaz z baziliko bi se po moje lepo podal k prilagojenemu (brez razhudnikovk) sredozemskemu ali radičevemu nadevu, rukolin pa k prilagojenim sredozemskemu, radičevemu in zelenjavnemu nadevu. To je le ideja, ki pa še ni preverjena... motovilčica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. mar 2011 8:04

Se smejim tudi jaz, nicku in asalovu teme, pa pisanju mamamie...

Dietni nadev za pico po moje je pica brez vsega... Ali pa samo nadev brez podlage, kakor pač človek vzame.

No, očitno je bila glede na zgornjo definicijo prva pica že kar dietna... Samo kdo si je potem izmislil vse te božanske nadeve za gor dat.

 

 Danes jo imam za kosilo, ne bo nič dietna, obljubljam. 



Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 17. 2011 09:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti