Nož za sir

neznan uporabnik

14. mar 2011 21:36

Zzak, jaz serviram oziroma uživam parmezan (ali nekaj njemu podobnega, ne me zdaj z letnicami začetka zorjenja lovit..) na najmanj 4 različne načine oz. v najmanj 4 različnih oblikah.

kaj pa ti?

japaja

neznan uporabnik

14. mar 2011 21:36

Pa mortadelo v najmanj 2 oblikah.

japaja

neznan uporabnik

14. mar 2011 21:50

Pa šmarski rok v akciji iz Mekatorja se drugač reže kot  Šmarski rok na placu..

Naša sirna plošča je sestavljena iz različnih geometrijskih likov, načelno se trdi siri režejo tanjše, mehkejši bolj na počez, poznam ljudi, ki jim je pojem tanka rezina sira, poznam ljudi, ki ocenjujejo gostitelja po kockah sira....

vsak nož, če le ni pretumbast (v bistvu s predebelo klino), je dober za oblikovanje sira.

 

kakšne nevemkakšne ekspertize ti tukaj in zdaj ne bom servirala. Ker ne samo znamka, tudi starost sira igra vlogo...

 

Seveda je ob sirnih večerih zaželjeno, da dobi vsak svojo dilco in si reže sir po želji... takrat niso važni samo noži za sir ampak tudi dilce...meni najbolj tekne sir na okrogli, nekomu drugemu na štirioglati...iz smrekovega lesa, če je  takoj po nakupune premažeš z oljem, ni ravno priporočljiva, ker vso aromo posrka vase....

 

najbolj tekne sir v visoko intelektualni družbi, kadar je za puhlo preseravanje dovolj prostora

 

potem je tudi važno, a ta sir uživamo z belim, črnim, rženim, koruznim kruhom..ali morda brez, ob kozarčku rujnega in dodatku orehovm hrušk, grozdja....

 

In nekje, sem pozabila kje, sem naletela še celo na lesene nože za sir. In pozabila, iz katerega lesa morajo biti  oblikovani...

 

No, tole so moji utrinki kot prispevek k sirologiji. eksperte prosim, da nadaljujejo.

 

Matr Jejža, smo ti pa čist pofrdirbal temo, a? Sorči

 

 

 

 

japaja

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

15. mar 2011 8:56

Uf, se je pa kar razvila debata na to, ali je nož za sir sploh potreben. Nam je in zato sem ga tudi kupila. Bi rekla, da ko enkrat probaš rezat z nožem za sir, vidiš očitno razliko in če gre za vsakodnevno uporabo in si pripravljen za to odšteti nekaj evrov, si nož pač kupiš. Tako kot smo kupili tudi nož za pršut, s katerim se nogica pršuta reže povsem drugače kot z običajnim nožem. No, nož za sir sem našla v različnih večjih trgovskih centrih, a so bili nekoliko krajši, tako da se za nakup nisem odločila. Sem pa nato v Butlerju v Supernovi na Rudniku našla nekoliko daljši nož za sir in mislim da bo ta tisti pravi. O njegovih lastnostih pri uporabi pa javim v začetku tedna, saj bo ta nož tudi del darila, ki pa gre od rok konec tedna. Aja, cena kupljenega noža pa je bila 10€. V večjih supermarketih (če so ga že imeli, so imeli pa le enega, tako da o veliki ponudbi takih nožev ne morem govoriti) pa so bili med 5 in 8 evrov, vendar, kot že rečeno, nekoliko krajši. Jejža

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

15. mar 2011 10:16

Pa le vi/ve niste razumele mene. :) Nikjer nisem napisala, da Nola ne ve veliko o kulinariki. Mišljeno je bilo v smislu, da nihče ne more vedeti "največ" na vseh področjih in zato sem tudi napisala, da lahko mlajši vedo več. Ker pač ni vsak na vseh področjih najbolj izkušen in "poučen". Nikjer pa nisem izrecno omenjala kulinarike. Mi je pa po Nolinih prispevkih jasno, da ve, kaj dela in niti slučajno ne bi nikoli rekla, da o kulinariki le malo ve. Tisto o starosti ... to sem pa razumela tako, kot sem napisala, zato, ker je Nola pisala o hitrosti prehoda od šolske menze (tam jemo, ko smo mulci, a ne?) do eksperta. In če se to profija pride hitro, je ta nekdo torej še mlad. Evo. :) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. mar 2011 10:59

Ajoj, vam pa ne gre dajati hladnega orožja v roke...

Vendelina jr.

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

30. mar 2011 7:05

Nož, ki sem ga kupila v trgovini Butler na Rudniku, je res super. Je nekoliko daljši kot noži za sir, ki sem jih videla do sedaj, kar je super pri rezanju sira v večjih kosih. Vsekakor dober nakup!

Jejža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti