Sočno pecivo za na pot

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

tema odprta - 23. feb 2011 13:39 | ogledi: 14.801 | odgovori: 14

Pozdravljeni,

kmalu se odpravljamo z avtobusom na krajši 4 dnevni izlet. Rada bi spekla pecivo lahko tudi kekse, ki ne bo takoj že drugi dan suho. Sama sem že preiskusila kar nekaj receptov na kulinariki, vendar večinoma pečem biskvitno pecivo, ki pa ni najbolj primerno za "prevažanje". Našla sem tudi recept za Londonske rezine, samo ne vem ali je to pecivo zelo krhko. Pomislila sem tudi na muffine vendar to ne pride v poštev, ker bi jih morala speči zelo veliko. Prosila bi vas, da mi svetujete katero pecivo se vam po vašem mnenju zdi primerno.

barbara987

Liguini  

član od: 18.2.2011

sporočila: 23

23. feb 2011 14:08

Pozdravljena, sicer ta predlog ne spada pod pecivo, ampak totalen Hit v mojem primeru so bile hrenovke v testu. Hitro in enostavno pripravljene, jedli pa so jih mladi in stari. Žal za vegetarijance ni primeren. Samo v razmislek. http://kuhinja-s-srcem.blogspot.com

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

23. feb 2011 14:26

Jaz bi naredila piskote. Pri nas imajo izreden uspeh blazinice z marmelado, pa kaki linski piskoti, sklace, kokosovi roglicki ipd. Pa se v avtobusu ne boste delali prevec drobtinic ..... ribica

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

23. feb 2011 14:30

"Domači prijatelj" piškoti so najboljši za na pot... Nič se ne drobijo in dolgo ostanejo, pa še orehi in rozine poskrbijo za energijo. tanca

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

23. feb 2011 14:34

Meni in mojim sopotnikom so se pa zdeli najboljši tile: http://www.kulinarika.net/recepti/1520/sladice/hitro-ja le da jih nisem prelila s čokolado. Na polovico mase sem dala marelično marmelado. Bili so super. Po treh dneh vožnje v avtu, so bili še bolj sočni, kot ob odhodu. Poskusi. sooonck

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

23. feb 2011 15:36

Jabolčna pita, katerikoli masleni keksi v stilu linških. Sicer pa slana varianta: grisini. Saša

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. feb 2011 16:10

barbara987 je napisal/a:
Pozdravljeni,

kmalu se odpravljamo z avtobusom na krajši 4 dnevni izlet. Rada bi spekla pecivo lahko tudi kekse, ki ne bo takoj že drugi dan suho. Sama sem že preiskusila kar nekaj receptov na kulinariki, vendar večinoma pečem biskvitno pecivo, ki pa ni najbolj primerno za "prevažanje". Našla sem tudi recept za Londonske rezine, samo ne vem ali je to pecivo zelo krhko. Pomislila sem tudi na muffine vendar to ne pride v poštev, ker bi jih morala speči zelo veliko. Prosila bi vas, da mi svetujete katero pecivo se vam po vašem mnenju zdi primerno.

barbara987
Težko je združiti sočnost in obstojnost, s tem da se še lahko prevaža. Najlažje je prevažati maslene piškote, ampak niso sočni. Najbolj sočno je pecivo s sadjem, ki ga je težko transportirati. Morala boš ubrati neko srednjo pot. Mogoče res kakšni piškoti z marmelado, pa tudi pita bi še zdržala, vseeno pa jo boš morala pazit, da se ne stlači... JanisJoplin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. feb 2011 16:33

evo, http://www.kulinarika.net/recepti/10855/sladice/brizgan

tole je sila uporabno pecivo.

 

Pa pita madžarka in limonina ali bela pita so idealne za take priložnosti. Sočno pecivo je to, ki mu nekaj dni v škatlah kvečjemu dobro dene. Pa še hitro se speče - velik pekač naekrat, pa samo narežeš. Poleg tega ni pocasto in je idealno za jes z rokami. ali pa pa kakšni kvašeni rogljički z marmeladnim nadevom.

 

http://www.kulinarika.net/recepti/4543/sladice/bela-lim

madžarka je podobna, le da je v kremi še čokolada, ni pa limone (lahko pa daš rum, če ste že v avtobusu).

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 23. 2011 16:34

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

23. feb 2011 17:22

Ti dve piti, ko ju omenja mamamia sta idealni. Mi smo ju peljali seboj v Nemčijo. Sočne, slastne in obstojne. Jaz neredim tudi (biskvitno) makove in orehove lunice http://www.kulinarika.net/recepti/14544/sladice/socne-m Tanaya Sporočilo je spremenil(a) Tanaya dne 23. 2011 17:23

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

23. feb 2011 18:20

Mogoče biskvit z jogurtom - bolj nizka varjanta peciva in po vrhu naložiš marelične polovičke ali četrtinke (iz kompota), ki se med peko napol potopijo v biskvit - sočno in enostavno. Namesto marelic so lahko tudi krhlji iz jabolk in mogoče malo rozin v biskvit. Ker ni kreme ni panike, da bi se kaj pokvarilo.

Po mojih izkušnjah so biskviti z oljem veliko bolj sočni od tistih z maslom ali margarino - tako da tudi pri marmornem kolaču lahko zamenjaš maslo z oljem ali pa narediš zebrino pecivo.

Drugače pa so najbolj obstojne razne varjante piškotov.

 

lep pozdrav

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti