Krofi

neznan uporabnik
tema odprta - 23. feb 2001 0:03 | ogledi: 3.199 | odgovori: 2

Pred letom ali dvema sem v Jani našla recept za krofe. Enkrat sem jih naredila, potem pa izgubila recept. Ker so bili res dobri, bi rada ta recept spet dobila v roke.

Če ima kdo slučajno ta recept doma, bi bila zelo hvaležna, če bi mi ga posredoval. Pa tudi kakšnega drugega recepta bom zelo vesela.

Hvala lepa!

HM

neznan uporabnik

23. feb 2001 9:41

Zivjo, Hrabramiska in ostali, moja mama je več kot 20 let poskušala narediti lepe krofe in to na vse možne načine, pa se je vedno pojavila kakšna od znanih napak (luknje, brez venca,...), dokler ni zvedela, da testa ne smeš valjati in rezati z obročki. Krofi dobro uspejo, če testo trgaš in z roko oblikuješ gladke kroglice. Ostali del postopka ostane kot prej, ampak krofi so odlični! Danes jih bom prvič poskusila narediti tudi sama. Veliko kuharskih užitkov vam želim! Irena Macek

neznan uporabnik

28. feb 2001 12:11

Zelo dober recept je na Kulinarični Sloveniji. Krofe sem naredila po tem receptu in so zelo dobro uspeli. Iz vzhajanega testa se naredila kroglice (caa 7 dag za krof.Dobro izoblikovano kroglico, površina mora biti gladka, sem potem malo sploščila.Testo ne sme biti premehko.Poskusite ne bo vam žal.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti