Beljakovine v prehrani

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

10. jan 2011 22:03

kar se tiče aminokislinske sestave jo imajo najboljšo beljakovine sirotke masters

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

13. jan 2011 17:26

A mi lahko katera svetuje, če so take sirotkine (v obliki praškov ali tablet) zdrave za telo in primeren nadomestek za naravne beljakovine.

[url=http://www.pavza.com/zivali]živali[/url]



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 15. 2013 10:11

Sporočilo je spremenil(a) passi dne 11.okt 2016 12:55

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jan 2011 17:43

passi, saj sirtoka je čisto naravna, od kod naj bi potem po tvojem bile njene beljakovine? Ne vem pa, zakaj bi jih jedel v praških in tebletah, če jih je pa dovolj v mleku in vsem, ker je z njim v zvezi. Sonja

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

17. jan 2011 2:32

Dragi moji, super ste , sem vedela, da bom tule dobila koristne nasvete in informacije. Bannanna, tvoj seznam je že v moji beležki Seveda vem, da v prehrani prevladujejo OH, in si tudi ne delam ravno sivih las s tem, da bi morala zaužiti toliko-in-toliko tega in tega ... Ideje, kako jesti zdravo, pestro in uravnoteženo, pa zmeraj prav pridejo. Super, da ste me spomnile na skuto, to imam zelo rada, pa je že en čas nisem jedla, ne vem zakaj. Glede tofuja bo pa najbrž kar res, da ga ne znam pravilno pripraviti in mi zato ni dober. Torej se bom v bodoče malo igrala z začimbami, pa da vidimo, kaj bo ratalo ... Passi, sirotka kot taka je meni sicer bljak, ampak se strinjam z limnol, da je mlečnih beljakovin dovolj v drugih mlečnih izdelkih in je veliko bolje uživati te kot pa neke nadomestke v obliki praškov in tablet. Lee ann, ma ti si me pa nasmejala s svojim komentarjem Lp, Volkica

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. jan 2011 10:38

Sojini izdelki so za večino ljudi (po možnosti vsejedih) praviloma prva asociacija vira beljakovin nemesnega izvora. Na tvojem mestu s sojo ne bi silila . Jaz stavim na kokošje jajce : pečeno, kuhano, kot omleta, lahko narediš malo »bogatejšo« maso za palačinke,... 1000 načinov . Jajce je uravnotežen in dobro izkoristljiv vir beljakovin . Holesterolska fobija pa je odveč, če nisi nagnjena k povišanemu holesterolu. Smernice zdravega prehranjevanja priporočajo do 2 jajci na teden (* besedilo naknadno popravljeno, hvala Bannanni za opozorilo), jaz si tole dozo malo povečam, a vsekakor ne gre za pretiravat . Kakor so že predhodniki napisali: potrebe po beljakovinah pri odrasli populaciji niso tako velike! In, kakor so že predhodniki napisali, dober vir (po sestavi in izkoristljivosti) so mlečni izdelki. Stročnice. Pa fini so polnovredni izdelki iz žit, razne kaše, ... Med žiti baje največ beljakovin vsebuje starodavna kvinoja, sledi amarant (ščir) – kar ugodno ponudbo teh izdelkov sem »odkrila« v Mullerju. kafetarca Sovica Oka Sporočilo je spremenil(a) kafetarca dne 17. 2011 13:27

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

17. jan 2011 13:25

bannanna je napisal/a:

2 na dan? jaz sem slišala za 2 na teden

Ojoj , ja seveda, 2 jajci na teden, lapsus kafetarca Sovica Oka

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

18. jan 2011 13:34

tudi z dvemi na dan si ne boš čisto nič škodila ampak kvačjemu koristila. Jajca veljajo za eno najpopolnejših živil. masters

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

18. jan 2011 13:48

Masters se popolnoma strinjam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti