Slavnostna vecerja

nadika  

član od: 2.11.2003

sporočila: 1

tema odprta - 2. nov 2003 23:18 | ogledi: 15.087 | odgovori: 16

Jaz bi si pa zelela par dobrih nasvetov za slavnostno vecerjo z vec hodi (hladna in topla predjed, glavna jed in desert). A mi lahko kdo pomaga? Ima kdo kakšno dobro idejo za jedilnik?

Hvala, LP Nadja

nadja ladja

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

3. nov 2003 10:58

zivjo! ali tvoji gosti (ce so predvideni) jedo vsako hrano? to je zelo komplicirano, kar svetovat jedilnik, ne glede na tiste, ki bodo jedli. Lp

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. nov 2003 12:34

Mesna varianta Hladna predjed: vol au vent z gobovim ali prsutnim nadevom Topla predjed: spinacni kaneloni Glavna jed: judovska pecenka, pire krompir, spinaca, grah Sladica: panna cotta z nadevom iz malin Ribja varianta Hladna predjed: sipice na solati ali koktail iz rakcev Topla predjed: ribja rizota Glavna jed: orade v foliji s krompirjem, mesana solata Sladica: tirami su ali sadna torta ribica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

3. nov 2003 14:37

bom pa še jaz, vegi varianta: mrzla predjed:narezek s siri in zeliščnim maslom, doma pečeni brioši topla predjed:zelenjavna gibanica-loparnica ali zelenjavni zavitek z drobnjakovo omako glavna jed: ribji file z limono, slani krompir z peteršiljem in česnom solata: radič s fižolom in jajčkom sladica: sezonska sadna pita ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- mesna varianta: mrzla predjed:nadevan paradižnik s feto sirom olivami...+brioši topla predjed: špinačni ravioli z zelenjavno omako glavna jed: Telečji medaljon z gorgonzolo, rizi bizi solata: motovilec v solati potresen z nasekljanimi orehi sladica: pečene banane z medeno omako če potrebuješ kakšen recept od tega pa javi! LP Saša

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

3. nov 2003 15:08

Evo, še moja varianta: 1. tatarski biftek, široki rezanci s tartufi, "vroči biftek" (z vinom in suhimi slivami), pečen krompir z rožmarinom ali ribja: 2. rolce z ribjim nadevom, rezanci z lososom al cartoccio (v žakeljčku), brancin v soli s krompirjem in blitvo ali en lep pečen kovač Za konec pa sorbetto in tiramisu` LP Janja Sporočilo je spremenil(a) Janja dne 04. nov 2003 12:21:36

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. nov 2003 18:41

Za začetek pršut, sir (feta ali klasika), zeliščna skuta(ali kajmak, lahko tudi ribji namaz-bakalar), olive ali vložene gobice ali kisle kumarice, nato goveja juha(zame ni slavnostne večerje brez juhe, seveda pa ni nujno da je goveja, lahko je gobova ali pa trenutno ko je sezona buč kar bučna juha z jajčnimi vlivanci), potem pa žrebičkov biftek z zelenim poprom, priloga pečen krompir, kuhana zelenjava, sirovi štruklji ali široki rezanci, redič z jajčkom za solato, za sladico pa biskvitna rulada nadevana s sladoledom in prelita z vročimi gozdnimi sadeži. Napisala sem vam jedilnik, katerega nekatere jedi lahko pripravite v naprej, tako da jed počaka goste in ne gosti hrano. Predjed s pršutom lepo zložite na krožnike ali servirne pladnje in samo zavijete v prozorno folijo za živila pa bo na hladnem zdržalo par ur, juho seveda skuhate lahko dan prej in jo samo pogrejete, meso mora biti pač sveže pečeno, ravno tako krompir, štruklji so lahko iz zamrzovalnika in se samo skuhajo prav tako rezanci. Slaico pa prav tako lahko pripravite dan prej, le preliv segrejete. Enostavno, hitro in kar je najpomembneje, zelo okusno. Veliko sreče! Lep pozdrav! Anja Sporočilo je spremenil(a) anja dne 03. nov 2003 18:42:36

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. nov 2003 7:00

Za začetek: pohani šampinjoni, jogurtova omaka, hobotnica v solati ali pa polnjeni lignji v omaki ali pa kakšna "žolca" obložena z čebulo in zelenjavo Glavna jed: pečeni zrezki z gobami, doževa kupola, solata ali puranji zrezki z zelenjavo, popečeni v pečici s smetano posladek: madjarice ( vedno uspejo, ful veliko se jih nareže in gosti so nori nanje) To so vse preizkušeni jedilniki, ki sem jih sama pripravljala za razne " fešte" v domači kuhinji. P:S: Ribica - kaj je to vol au vent Lep dan! Tina

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

11. nov 2003 15:21

No, Nadja a je večerja uspela? Janja

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

12. nov 2003 17:14

TUdi jaz bi rada kaj vec vedela o vol au vent. V moji kuharski knjigi so sicer recepti za to, pa pise, da jih je zaradi tezavnosti bolje narociti in kupiti pri slascicarju. Nekako zgledajo kot ene kosarice iz testa, kamor damo nadev. A se motim? A kdo ve kaj vec o tem? jasna simoneta

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. nov 2003 9:02

Vol au vent so kosarice iz listnatega testa. Lahko jih speces doma, pri nas v tujini pa jih lahko tudi kupis v katerikoli bolje oblozeni trgovini z jestvinami. Jaz jih nisem nikoli naredila doma, pravijo pa, da ni tako tezko. Iz listnatega testa najprej izrezes okroglo podlago, na to okroglo podlago po stavis se en enako veliko krog, kateremu si izrezala sredino. Ko jih spesec, bo dno naraslo zelo malo, obod, ki je dbakrat tako visok, pa bo precej visji. (ne vem, ce sem bila dovolj jasna) Ko so skodelice pecene, jih lahko nadevas. Pri tem lahko uporabis tako slane kot sladke nadeve. Prejsnjo nedeljo sem jih za praznovanje RD nadevala s besamelom, v katerega sem prvic vmesala prsut in koscke sira, drugic pa gobice. Nato sem skodelice za nekaj minut popekla - gratinirala v pecici. Lahko uporabis tudi hladne nadeve (npr. skuto, sircek, majonezo in prsut ali tunino mesas v mikserju in napolnis). V sladki varianti pa uporabim vanilijevo kremo (tako kot za blejske kremsnite), okrasim pa s svezim sadjem, premazem s tekoco marelicno marmelado, da se svetijo in ponudim. ribica

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

13. nov 2003 14:52

Mene pa samo nekaj zanima - večkrat sem se že hotela lotiti takšnega slavnostnega jedilnika, pa sem vedno prej obupala, nekako se mi pri enem štedilniku in maksimalno dveh parih rok (mojih in od moža, ki je neprecenljiva moč pri pomivanju posoide, prinašanju in odnašanju raznoraznih reči, čiščenju in pripravljanju hrane...) zdi povsem nemogoče, da bi pripravila meni z več jedmi, da bi bilo vse ravno pravi čas gotovo in da bi potem sedli k mizi in si privoščili. Pač nisem profi, kar se kuharije tiče in tudi štedilnik ima pač samo štiri plošče. Zanima me, kako rešujete ta problem, kako načrtujete zadevo časovno, da se izteče... Lp, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti