zamrznjene palačinke - kulinarika.net

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila:58

tema odprta - 28. nov 2010 8:42 | ogledi: 9.504 | odgovori: 6

Prebral sem,če nam palačinke ostanejo, jih damo v alufolijo in zamrznit. Zanima me kakšen je postopek, ko jih vzamemo iz zmrzovalnika? Ali se odtajajo na sobni temperaturi saj jih drugače ne moremo namazati z nadevom, odnosno kako jih potem pripraviti za na krožnik? Hvala

martn

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

28. nov 2010 9:00

Sicer nisem še nikoli, ampak po moje jih odmrzneš na sobni temperaturi ter pokrite s folijo pogreješ v pečici. Samo po moje niso primerljive s svežimi palačinkami. Če pri nas slučajno ostanejo, jin napolnim s skutinim nadevom, zložim v pekač in zmrznem. Ko jih vzamem ven, jih samo gratiniram v pečici ...

katjushka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

28. nov 2010 10:48

Večkrat prakticiramo, ko jih pridne babice napečejo za celo vas. Mala dva zjutraj velikokrat izrazita željo po palačinkah, ampak kdo jih bo pekel ob 6.00 zjutraj...

Pakiram po 4, ravne, v vrečkah za živila. Odtajam v mikro. Če jih zamrzneš posamično, ločene s plastjo folije za živila, jih lahko na hitro popečeš v ponvi in so skoraj kot sveže.

Odlično se obnesejo za polnit, npr. šunka-sir, v tem primeru jih pač odtališ na sobni temperaturi in nato pripraviš po želji...

čoko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5132

28. nov 2010 12:04

Mi zmrznjene palačinke večkrat kupimo, ko je sila in so okoliščline pač take, da jih me moremo peči sproti. Tudi v službi smo si jih že privoščili za malico. Roko na srce: ne morejo se primerjati s sveže pečenimi naravnost iz ponve. Ampak ravno tako roko na srce: čisto v redu so za pojest. Tako da ni panike, čisto v redu bodo. Lep pozdrav Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7857

29. nov 2010 14:53

Jih vedno delam na zalogo, med posamične dam prozorno folijo. In po pravici povedano, meni se odtajane ne zdijo prav nič slabše od svežih.

Loni Makaroni

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

30. nov 2010 5:48

Hvala lepa za nasvete bom poizkusil. V trgovini pa še nisem zasledil narejene zmrznjene. martn

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

30. nov 2010 9:48

Martin, Pečjak jih prodaja, tako, da jih le naredi na zalogo.

banana130

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti