Orada v pečici

neznan uporabnik

tema odprta - 29. okt 2003 12:40 | ogledi: 79.924 | odgovori: 26

Živjo,

zanima me, na kakšen način naj danes pripravim orado, veliko sem že gledala po forumu in drugje po internetu, vendar so recepti povečini zelo komplicirani. Rada bi jo pripravila na zelo enostaven način, najbolje v pečici ali alu foliji, zanima pa me, kakšne začimbe naj uprabim, itd.

Hvala!

ula00386

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

29. okt 2003 15:07

Za peko v foliji, kar je po mojem okusu zelo dobro in mislim, da tudi najbolj zdravo, uporabim naslednji postopek: Ribo posolim, jo polozim na malo namaščeno folijo (olivno olje) jo potrosim z nasekljanim česnom in petršiljem ter na vsako položim dve rezini limone. Zavijem in pustim odprto toliko, da notri zlijem malo belega vina (požirek) in zaprem, da ne steče ven. Pečem 15-20 min na 200°C. Seveda, zaviti je treba vsako pesebej. Fantazija... Lp, Kolma

neznan uporabnik

29. okt 2003 15:11

mmmmm, sliši se odlično. seveda bom sprobala recept, hvala. ula00386

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

29. okt 2003 15:25

Ojla, jaz jo pripravim tako: očiščeno orado nasolim (zunaj in tudi notri v trebuhu),potem pa jo natrem s česnom,sesekljanim peteršiljem in rožmarinom (s tem ji napolnim tudi trebuh). V pekač dam malo olja, orado, zraven pa narežem še 2 sveža paradižnika in 1 malo čebulo.V pečici pečem približno 1 uro( pri 200 stopinj C,je pa verjetno odvisno od velikosti),ves čas jo zalivam z belim vinom..Sicer ne vem če ja ta način ravno pravi, vem pa, da je na koncu riba božanska. Pa dober tek, Ireny

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

29. okt 2003 15:34

A se dajo tako pripraviti tudi druge ribe? Solzica

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

29. okt 2003 17:02

Če je bilo to vprašanje namenjeno tudi meni: Za škarpeno in orado vem,da sta odlični,za ostale pa nimam pojma,ker jih še nisem pripravljala na ta način. Ireny Sporočilo je spremenil(a) ireny dne 29. okt 2003 17:05:09

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

30. okt 2003 10:27

Recept v foliji sem uporabil pri oradah, postrvih, salpah, cipljih... LP, Kolma

barb  

član od: 20.11.2003

sporočila: 19

26. nov 2003 12:07

Včeraj sem za rojstnodnevno zabavo spekla brancine tako kot priporoča kolma in požela obilo pohval. Recept je super : enostavna priprava, ribe so odlične, pa še kupa umazane posode ni po končanem obedu. Za prilogo sem spekla krompir v pečici (s paradižnikom, olivami). Njam, njam...

Greta Garbo  

član od: 2.10.2003

sporočila: 2

26. nov 2003 18:35

Jaz brancine in orade spečem na krompirju, narezanem na manjše koščke v pečici. Pred tem očiščene le nasolim in natrem s česnom, obvezno pa jih vsaj 3x kar globoko zarežem, da se prepečejo (in ne skuhajao) tudi znotraj. Tako sem pripravljala tudi grdobo in kovača. Kovač je bil sploh božanski. Andreja ARANĐELOVIĆ

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

27. nov 2003 9:31

Sama pripravim večjo morsko ribo takole:Očiščeno dobro osušim s pap.brisačo,jo rahlo zarežem po dolgem z ostrim nožem ,na obeh straneh,posolim in malo popopram.Olupljen ,na manjše kocke narezan krompir,malo pokuham v oslajeni vodi z vejico peteršilja.Odcejenega dam v pekač,ga po okusu, še malo posujem z začinko,prelijem z dobrim olivnim oljem,dodam nekaj vejic rožmarina,dodam kakšno kvalitetno olivo,na kolute narezano limono ter na vse položim ribo.Tudi to prelijem z olivnim oljem in dodam dober dl belega vina.Pečem v precej vroči pečici,morda 30 min.,ribe ne obračam,le 2 - 3 x jo polijem s sokom od pečenja. Tako pripravljena nam je zelo všeč! Aleksandra Vrunč

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti