Fižol

majnik  

član od: 21.11.2006

sporočila: 5

tema odprta - 19. nov 2010 17:40 | ogledi: 4.650 | odgovori: 4

Spoštovani!

Rada bi vaše mnenje o naslednji temi: Včeraj sem kuhala Ciganski golaž in zanj uporabila kuhan fižol, ki sem ga sama prej skuhala. Skodelico kuhanega fižola sem z vilicami pretlačila in dodaja jedi. Toda joj! Po jedi je bilo polno belih "črvičkov". Tudi po podrobnem pregledu vsakega nepridiprava nisem mogla ugotoviti kaj je to. Ali so bili to kalčki? Z dvema žličkama sem zadevo odstranjevala kar lep čas. Moram povedati, da se mi je jed kar uprla.

Hvaležna bi bila za pojasnilo.

Marjana

majnik

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

19. nov 2010 18:10

Odpri en fižolček (lahko iz konzerve) in poglej kakšen je kalček!

Sergej

majnik  

član od: 21.11.2006

sporočila: 5

19. nov 2010 18:57

Hvala za nasvet. Ali ste že kdaj videli, da bi to plavalo po fižolovi jedi? Spomnim se, da sem enkrat kuhala pasulj iz belega fižola, pa je bilo tudi polno takih črvičkov (kalčkov). majnik

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

19. nov 2010 19:07

Ne, odkar ga 'pasiram' s paličnim. Prej pa redno in nekoč davno je tudi sestra ob vsaki priliki delala teater okrog kalčkov. ;)

Sergej

majnik  

član od: 21.11.2006

sporočila: 5

20. nov 2010 14:14

Super! Ni se mi dalo izvleči paličnega mešalnika za tako majhno količino - zdaj ga bom pa. Hvala. Predvidevam, da to potem le niso črvički... Zaradi boljšega občutka. majnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti