Diabetes

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

8. dec 2010 22:46

tinkara2010, prosim, ustavi konje. Nisi edina, ki je na temo diabetes že kaj prebrala.

In ne želimo si reklamiranja ekomagazina, to pa ti poćčneš že 2 dni v večih temah, tule pa si šla čez vse meje.

tinkara2010  

član od: 19.4.2010

sporočila: 27

9. dec 2010 9:09

Nihče ne reklamira ekomagazina, ker z njim nimam nič. Mi je pa všeč. Moje osebno mnenje je, da nisem nikogar žalila, samo ljudem želim približat določene informacije o tem, kako se da z malimi koraki, ne radikllanimi, bistveno izboljašati prehrano in tveganje za boleznimi. Isto velja za tiste linke, ki sem jih podala pred nekaj dnevi. Gre samo za koristne informacije. Lahko pa me izbišete, seveda, če želite. Lep pozdrav. tinkara2010

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. dec 2010 10:53

tatalinca je napisal/a:

Sem pa zaradi bakterije fasala popolno odpoved delovanja trebušne slinavke in se mi s tem posledično tudi insulin ne proizvaja,tako da sem pristala na injekcijah.
tatalinca

Hmm, a potem gre le za tip 1??

Kakorkoli, prepričana sem, da boš našla kaj za sladke praznike...mogoče pa kakšne izdelke iz oreškov, npr

http://www.kulinarika.net/recepti/1106/sladice/orehova-

če seveda sladkor zamenjaš s sladilom...

Nasja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. dec 2010 11:51

V komunikaciji v tem topicu se še najbolj strinjam s tistimi razmišljanji (nola, tinkara) ki pravijo, da če nekdo z diabetesom razmišljan o tem, "kako se ji bo zmešalo, ker ne sme nič sladkega" in kako "naj pripravi kaj sladkega" - da so to preprosto napačna do neprimerna vprašanja.

 

Ljudje s sladkorno boleznijo živijo med nami in to dolgo in kvalitetno življenje predvsem zaradi tega, ker redno in disciplinirano in vsak dan znova disciplinirajo svoje prehranske navade.

Ker vedo, da ali to, ali pa zelo zelo slabša alternativa.

Kdor je vsaj enkrat trzal in se zvijal od nekontroliranih krčev zaradi hipe, je najkasneje takrat ukapiral določene stvari in življenjske resnice.

Pa kdor je bil enkrat več dni na intenzivni negi na internistiki, da so ga sestavljali nazaj zaradi previsokih vrednosti sladkorja v krvi (ko se človek zaveda vsega okrog sebe, samo vsak premik telesa mu povzroča strahovite napore), je tudi ukapiral določen stvari.

Pa kdor ima stalno otekla stopala in težave s kapilarami zaradi diabetesa - tak tudi ne razmišlja o tem, "kako se mu/ji bo zmešalo zaradi tega, ker ne more nobene sladice", temveč se trudi, da bi ga noge še dolgo nosile, ker, ko se pojavljajo znaki gangrene, se pokliče kirurga. Z žago.

Pa pri okulistu, ko se pregleduje prekrvavitev mrežnice, so bolniki z diabetesom tudi srečni, če je kolikor toliko okej, ker morebitni laserski posegi očesne kirurgije - to je pri diabetsu tvegano početje.

Pa tudi nosečnost pri bolnicah s sladkorno boleznijo ni nekaj samoumevnega.

 

Tako da...tko je shvatio, shvatio je.

Vendelina jr.

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

9. dec 2010 12:03

Vendelina, zaslužiš si čisto 5 -ko. Sem 33 let iglavc (inzulin). In vse opisano sem že doživljal. Z malo samodiscipline je življenje kar znosno. Se pa z leti preglavice, hm.....večajo. Ampak, zaradi tega, ker slaščice niso vsak dan na mizi še ne bo konec sveta. lp Pšeničnik pšeničnik

tatalinca  

član od: 29.10.2010

sporočila: 10

9. dec 2010 12:09

Vendelina jr. je napisal/a:

V komunikaciji v tem topicu se še najbolj strinjam s tistimi razmišljanji (nola, tinkara) ki pravijo, da če nekdo z diabetesom razmišljan o tem, "kako se ji bo zmešalo, ker ne sme nič sladkega" in kako "naj pripravi kaj sladkega" - da so to preprosto napačna do neprimerna vprašanja.

 

Ljudje s sladkorno boleznijo živijo med nami in to dolgo in kvalitetno življenje predvsem zaradi tega, ker redno in disciplinirano in vsak dan znova disciplinirajo svoje prehranske navade.

Ker vedo, da ali to, ali pa zelo zelo slabša alternativa.

Kdor je vsaj enkrat trzal in se zvijal od nekontroliranih krčev zaradi hipe, je najkasneje takrat ukapiral določene stvari in življenjske resnice.

Pa kdor je bil enkrat več dni na intenzivni negi na internistiki, da so ga sestavljali nazaj zaradi previsokih vrednosti sladkorja v krvi (ko se človek zaveda vsega okrog sebe, samo vsak premik telesa mu povzroča strahovite napore), je tudi ukapiral določen stvari.

Pa kdor ima stalno otekla stopala in težave s kapilarami zaradi diabetesa - tak tudi ne razmišlja o tem, "kako se mu/ji bo zmešalo zaradi tega, ker ne more nobene sladice", temveč se trudi, da bi ga noge še dolgo nosile, ker, ko se pojavljajo znaki gangrene, se pokliče kirurga. Z žago.

Pa pri okulistu, ko se pregleduje prekrvavitev mrežnice, so bolniki z diabetesom tudi srečni, če je kolikor toliko okej, ker morebitni laserski posegi očesne kirurgije - to je pri diabetsu tvegano početje.

Pa tudi nosečnost pri bolnicah s sladkorno boleznijo ni nekaj samoumevnega.

 

Tako da...tko je shvatio, shvatio je.

Vendelina jr.
hmmm...po vsem prebranem:a potem ni mogoče bolje,da s pravilnim ravnanjem preprečimo hipo,pa " sestavljanje " na internistiki zaradi previsokih vrednosti sladkorja,pa okulistične posege,,? In zakaj si človek ne bi privoščil sladice ( diabetične seveda I.če si diagnosticiran kot diabetik to v današnjih časih pač ne pomeni,da se moraš odpovedati vsem zemeljskim ( beri.kulinaričnim ) užitkom.. tatalinca

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

9. dec 2010 12:25

Veš, draga Tatalinca, v začetku bolezni vse to kar si napisala (izračunan jedilnik itd.itd...) kar laufa. potem začne telo popuščati. Verjetno si tudi tega mišljenja, da se človeku pri 60 -tih , lahko ,da je vitalen in zdrav, drugače poznajo leta, kot pri 20 letniku. Nočem te strašiti, toda, diabetes je ubijalec na dolgi rok, vendar učinkovit. lp Pšeničnik pšeničnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti