Kitchenaid

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. dec 2015 0:24

1. Krhke piškote kot so rogljiči ali testo za pito ugnetem na roke ali z multipraktikom, ne z metlico s KA, ker se moke ne sme preveč obdelovati in delam s hladnim maslom. Zato si ponavadi izberem piškote po ameriških recepturah z miksanjem masla ali brizgane, ki so tudi najhitreje narejeni ravno s KA

 

2. Izmet metlic? Mislim, da si falila ne samo model in firmo, ampak tudi mašino

 

3. 15 minut brez problema meša ali gnete

 

4. Nastavek multipraktik se da dokupiti, vsaj tisti del na šajbe, ki reže zelenjavo,.

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

30. dec 2015 10:52

Ne vem kako velike količine delaš, vendar pa 1 kila moke gre sigurno skozi in to celo na classicu, ki je manj močan. Iz ene kile moke pa dobiš preceeeej piškotov.

Hladno maslo se res kot pravi bannanna veliko raje vmeša na roke, drugače pa rabiš res tisti pro model, kjer se posoda dvigne k metlicam,  ampak tisti pro model je predrag in prevelik za samo domačo uporabo in nekajkratno peko.

Pri meni KA deluje kar nekajkrat na teden in to tudi več kot 15 minut skupaj, pa nimam  problemov. Upam, da so znanki sedaj popravili tako, da ne bo imela več problemov.

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

30. dec 2015 14:14

Bananna hvala za odgovore, mimogrede, s hčerko sva si za praznike kupili tvojo zadnjo knjigo, zelo lepo. 

DBpek, do 1 kg moke delam, ne več. Se moram še privadit, pravzaprav ploščate metlice sploh še nisem uporabila.

Nanj pa po novem ribam jabolka za štrudelj, ribam orehe na fino ali grobo, ožemam citruse, sladoledne posode še nisem uspela uporabit, prav tako nastavka za testenine.

Sem pa prejle pri peki rolad privila tisti gumb, vendar je nato metlica ribsala ob steno, tako da sem vrnila v prvi položaj. Pravzaprav tudi sama primem metlico pri vrhu in nato z roko na hitro z metlico postrgam od sten in od dna, ter vse skupaj še pomešam. Se pa spomnim na začetku, da sem klicala servis, ker nisem znala sneti metlice, takrat sem na vse načine prijemala umazano metlico, no potem mi je pomagal en fant,ki je bolj tehnične sorte.

 

 

ann

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

30. dec 2015 14:23

verjetno si kupila knjigo od druge Ane in sicer Kristanc, ker bannanna še ni izdala knjige (vsaj kolikor vem ali pa sem kaj zamudil)

Pri nastavljanju moraš malce preizkušati koliko priviti oziroma odviti. Namontiraš metlico, ga zaženeš in vidiš, če je metlica previsoka, ga ustaviš dvigneš, malce priviješ/odviješ (za nekaj stopinj v levo ali desno) probaš in vidiš, če se je dvignil ali spustil. Ko nastaviš, da gre metlica čisto malo nad posodo in da se ne drsa po posodi potem je to to. Ne pa privijat ali odvijat vijaka do konca, ker bo preveč dvignjen ali pa bo drsal, kot si že sama ugotovila.



DBpek http://www.easy-recepti.com

Sporočilo je spremenil(a) DBpek dne 30.dec 2015 14:24

Klepec  

član od: 28.4.2015

sporočila: 70

30. dec 2015 17:17

Pri nas je KA dnevno v uporabi, tudi zaporedno mešanje testa ni problem. Pa skupen čas zagotovo traja več kot 15 min.

Nastavek za sladoled je ok, pazi le, da aparat dela že prej, preden začneš dodajati sestavine. Če se namreč preveč obotavljaš, se zna zgoditi, da bo ob stenah posode masa že začela zamrzovati. 

Tudi nastavek za testenine se dobro obnese, smo ravno danes delali iz kamutove moke.

http://www.kmetijaklepec.si/pages/o-kmetiji-klepec

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. dec 2015 17:32

hihi, res DB, nisem jaz izdala knjige :)

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

5. jan 2016 8:28

V bistvu bi bilo zanimivo ugotoviti katera dela drugi več reklame, ali ana tebi ali pa ti (ana) njej. Pomoje sigurno ti njej, ker jih večina misli, da so vse te tvoje umetnine njene ;)

Za knjigo pa bi bilo sigurno dovolj materiala in verjetno bo enkoč prišel dan, ko bo luč ugledala tudi tvoja knjiga, če imaš sploh to željo, kot jo je pred kratkim "izdala" Zulejka s svojo Vse leto.

DBpek http://www.easy-recepti.com

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jan 2016 19:57

Hvala vama! 

 

 

Tako no, še vedno mi je pisanje bloga neobvezen hobi. Važen faktor zakaj kljub ponudbam nimam knjige, da velika večina receptov ni avtorskih in da premorem toliko samokritičnosti, da vem kaj v resno kuharsko knjigo spada in kaj ne :)

Klepec  

član od: 28.4.2015

sporočila: 70

6. jan 2016 9:18

bannanna je napisal/a:

Tako no, še vedno mi je pisanje bloga neobvezen hobi. Važen faktor zakaj kljub ponudbam nimam knjige, da velika večina receptov ni avtorskih in da premorem toliko samokritičnosti, da vem kaj v resno kuharsko knjigo spada in kaj ne :)

Ana, pošteno povedano! Če pa odločitev za knjigo vseeno kdaj dozori, imaš tukaj zagotovo kar nekaj kupcev zagotovljenih 

http://www.kmetijaklepec.si/pages/o-kmetiji-klepec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti