Goveji steak

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 1:09

hja,Navzikaa, ce steak grillas na grillu- pol res ne bos mogla imet tekocine.....ce ga delas pa v ponvi , pa na tisti ostanek od pecenja fliknes dve zlicki zelenega popra iz slanice...malo poprazis da zadisi..zalijes z malo smetane za kuhanje...in po moznosti na koncu umesas se zlicko masla za lepo vezavo omakice....seveda se solis po okus.......to je cca ta omakica... Sicer pa se strinjam z zzak1977 - dober steak je sam po sebi "razvada brboncic" in k temu res ne rabis kaj dosti... sicer pa se hvala "soborcu" za poslani link o "suhem staranju"...zelo zanimivo in poucno trimix Sporočilo je spremenil(a) trimix dne 06.okt 2010 01:14

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 8:28

Problem je ker imamo na štedilniku premalo ognja, sam imam neko litoželezno ponvo iz Ikee, in enkrat sem jo segreval na plošči nekih 20 minut na max, se je že fajn kadilo in je bilo tekočine veliko manj. Tako da po mojem mišljenju je tu največji problem in seveda v mesu, od Petrina steak ne spusti skoraj nič soka, iz Elecrerca se kar nabere na tisti strani na kateri se ne peče.

Drugače je pa tudi tistega soka škoda kar ga steče ven, je najboljši s svežim belim kruhom. :)

Baje imajo v Metroju na oni strani alp odlično vakuumsko meso iz Argentine, žal še nisem poizkusil.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 8:50

pa ga potem, ko ga fliknes na tako razbeljeno ponev , tako tudi pustis, ali zmanjsas moc? Meni moc na stedilniku ni nek problem, ker imam med drugim tudi t.i. "wok burner - triple crown" gorilec gor , ki pridela kar spodobne kilowate - mrezico stedilnika spravi do rdecega zarjenja po potrebi.... Kaj pa vzames v Eleclercu? Meso pri mesarju ali one vnarej pakirane steake ( v neki francosko popisani embalazi)? trimix

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. okt 2010 9:09

Bom, ampak trenutno sem na tesno s časom. Meso odda omako(beri: lastni sok) ob nepravilni peki bodisi, da je premajhna začetna temperatura in ne zapre zrezku vseh por, pa sepol sok cedo počasi iz njega in bolj ko se cedi , slabši postaja, na koncu pa povsem izsušen. Tudi se to dogaja, če meso obračamo z vilicami, noži in ostalimi zabadajočimi predmeti, jasno, da pol teče vse iz njega. Meso obračajte torej z ali kleščami , lahko z dvema žlicama, kuhalnicama ali karsižebodi torej z topimi predmeti. Pol pa ne bo omakce niti za vzorec. Ostala bo le maščoba na kateri ste zrezek pekli in nekaj ostankov samega mesa, malo se seveda odlušči, malo bolj zapeče ,itd in to je osnova za omako. Potem pa gre zadeva naprej približno tako kot je napisal kolega Trimix čeprav ne ravno tako simpl. lp hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. okt 2010 9:16

Sta se medtem,ko sem ustvarjal zgornji post že razpisala oba moja kolega ampak nič zato. Ja Zzak v Avstriji dobiš argentinsko govedino, prva liga, sem jo parkrat že nabavil, cena je mislim da okrog 30-40 evrov, pa ne me držat za besedo. Sicer pa dobiš argentisnko govedino tudi pri nas, obstaja ena firma iz Prekmurja ki se ukvaraja z uvozom eksotičnih vrst mesa. Poleg govedine imajo še bizonovino, pa krokodila, gazele, noj je pa itak stalnica v tovrstni ponudbi. Tako da se da marsikaj dobiti le malo naokrog se je treba ozreti. lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 9:25

Jaz vzamem pakirano meso v Lecrercu, za na hitro ponavadi ramsteak, ali kak lep kos hrbta, enostavno kupujem po izgledu mesa, na ostale kose se ne spoznam preveč, kot je hedonist omenil recimo križ. Ampak z mesarjem tam za pultom se pa ne razumem preveč, samo dvakrat sem kupoval pri njemu, enkrat je enkaj pametoval, drugič mi je dal neko čudno meso, ampak daleč daleč nazaj ko nisem imel znanja skoraj nič.

Se mi zdi da majo kar spodobno pakirano meso, tudi ostalih živali, seveda razen tistih XXL pakiranj.

Bom pobrskal za eksotično meso pri nas.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 9:49

zzak1977, tudi mene ne drzat za besedo, ampak zdi se mi, da sem nekje v Eleclercu v predelu vitrin z mesninami ( ne pri mesarju direktno in ne "levo od njega" , ampak nekje v tistih "vzdolznih vitrinah" ,ki vodijo od blagajn k mesarju) zasledil neke specialno ulezane steake v neprozornih pakiranjih..precej barviti (oranzno/rjavo-rdece) s francoskimi teksti zgoraj......tisto bi utegnilo biti kaj zanimivega , samo ravno takrat nism bil v "steak mood"-u, tako da se nisem prevec poglabljal... trimix

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 10:04

Sem poizkusil karpačo iz te serije, pa je bil v redu, ampak nič posebnega, za tisto ceno ok. Tudi v Hoferju imajo neke zmrznjene, pa so tudi ok, s poprom in brez. Čeprav ni primerjave z recimo Petrinovimi.

Prej si vprašal če potem zmanjšam temperaturo na ponvi, ne, skozi na polno. Edino ponev je zelo groba in se mi vedno prime, in potem strgam zrezek ko ga obrnem. Če bi bila gladka bi bilo pa kar se temperature tiče že skoraj ok.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

6. okt 2010 10:58

mhm...mislim da dela Tefal eno tako rebrasto varianto, teflonizirano, pa debelejse dno.. http://www.myparadise.de/products/Kochen/Pfannen-Woks- ok..pomeni, da ce to delas 2-4 minute na vsaki strani je steak zelo zapecen.....notri pa se "muka" ...meni osebno to ok....ni pa vsem trimix

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. okt 2010 11:20

Ja imaš prav, in to je potem prednost žara s pokrovom, ker se zraven tudi malo "kuha" in se bolje prepeče tudi v notranjosti, če bi na šporgetu pokril, je pa spet hudič ker bi se pa zares kuhalo, in bi tekla na zrezek sopara.

Ja, hudič je to, sem že rekel da blagor tistim ki jedo, da so siti, vržeš zrezek iz stegna na mal čebule, popražiš, pokriješ za 20 minut in čao.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti