Zaključni izpit- slaščičar

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

3. sep 2010 18:59

modra.vrtnica predvidevam da hodiš na šolo BC Naklo,saj taki postopek so imeli tam. Glede lincerjev jaz tega ne bi uporabila,ker vem da s tem bodo vsi dijaki uleteli,rada bi kake npr.breskvice je to priporočeno? Zanima me ali lahko rože kupiš ali jih moraš sam narediti,ker jaz imam z rožami iz tečine mase kar probleme,jih lepše naredim iz smetane. Moyca zelo ste mi pomagali pri temu saj vašo idejo bom uporabila pri izpitu,izdelala bom torto Hello Kitty,za 4 letno punčko ( mislim da za ta leta bi bila punčka zelo vesela ). Me pa zanima ali imate mogoče recept o jogurtovi strnjenki,saj to me kar mami ker so jagode vmes :).. Me pa zanima če ne bi uporabila to sem se odločila da bi naredila za dan mater.. Moyca zelo bi bila vesela še kakega mnenja in ideje. Dobroderka tui vaša ideja ni slaba,vendar za rojstnodnevno pecivo za alergika ne poznam nobenega takega dobrega recepta,verjamem pa da jih je tukaj na kulinariki polno kar jih želiš. Ostala bom na mnenju da bi naredila torto Hello Kitty za 4 letno punčko ali pa če ima kdo nasvet da bi naredila kaj v zvezi z dnem mater. Vsem se zahvaljujem za zelo lepe ideje in ker mi pomagate. Lep pozdrav vsem:) pikapoka18

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

3. sep 2010 19:08

ja hodila sem na bc naklo zato vem kako tam potekajo stvari ,ja breskvic se jaz ne bi lotila ker je z njimi preveč dela poleg tega pa je treba nekaj piškotov dati na razstavo nekaj pa za degustacijo lineceri so kar klasika pri piškotih lahko pa v testo dodaš cimet in narediš cimetove piškote če boš delala lincerje naj boljo čim manjši lahko se pa lotiš birzganih piškotv , kolikor vem ni zažejeno da kupiš že narejene rože ,raje vprašaj mentorico ali pa profesorico za prakso modra.vrtnica

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

3. sep 2010 19:11

modra.vrtnica hm res je ja veliko dela je z breskvicami najbolše je da se lotim kakih brisganih piškotkov različnih oblik. Kremšnite bi se splačalo delati samo je tui kar dosti dela z njimi pa še ne bi bilo nekako v stilu s Torto Hello Kitty,izbrala si bom kako nežno pecivo in lahko. Mentorja na žalost še nimam,glede rož pa mislim da bi jih morala sama narediti,saj tako bi bile sveže. pikapoka18

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

3. sep 2010 19:38

ja brizgani bodo dobra rešitev , kremšnite se res ne bi ujemale s tvojo temo ,rožice boš pa res morala sama naredti ,za mentorico pa izberi tisto profesorico s katero imata podobne ideje glede na temo aja pa še nekaj ko izbereš profesorico se hitro pozanimaj če bi bila tvoja mentorica ker nekatere metnorice vazamejo pod okrije le nekaj dijakov modra.vrtnica

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

4. sep 2010 7:56

hvala modra.vrtnica za nasvet:) in seveda vsem drugim. pikapoka18

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. sep 2010 13:36

pikapoka18 je napisal/a:
Ostala bom na mnenju da bi naredila torto Hello Kitty za 4 letno punčko ali pa če ima kdo nasvet da bi naredila kaj v zvezi z dnem mater.

Jaz ne bi mešala dveh tematik, drži se raje ene in tisto naredi kvalitetno.

tulka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

4. sep 2010 18:44

kaj pa Istrski Cukarini? Ja7z sem zaljubljena v te lepe in dobre piškotke. Niso težki za narest, so pa vseeno in po izgledu in po okusu nekaj posebnega. Breskvice so precej zahtevne, če hočeš, da ratajo perfektno, ker rade popokajo, kristalni sladkor mora bit " svež" in ne razmočen, da so lepo posute,... No nekaj prakse je z njimi. Istrski Cukarini so meni takooo dobri . Linških piškotov pa niti videt ne morem več. so res ok, ma čisto vsi jih delajo, in vsem so takoo dobri, ... je pa še tolko drugih dobrih receptov, tako, da,... Kitiko mam pa tudi jaz eno na blogu, in je res simpatična. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

5. sep 2010 18:42

najlepša vam hvala :) sem se že lotila dela:) ..HVALA VSEM IZ SRCA:) pikapoka18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti