Planšarski sir

kotalka  

član od: 23.1.2010

sporočila: 5

tema odprta - 22. avg 2010 14:50 | ogledi: 6.350 | odgovori: 4

A ima kdo izkušnje s shranjevanjem tega sira, kajti včeraj sem ga kupila en hlebček na Veliki planini, pa je rekel planšar, da ga je potrebno zavit v prtiček. Prosim za nasvete!

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

23. avg 2010 8:39

Če jaz domov prinesem hlebček sira iz planine, ga najprvo dobro pozorim. Na leseni deski ga obračam, dokler ne dobi lepe rumene skorjice. Včasih to traja kar nekaj časa. Če pa je sir že zorjen in ima lepo rumeno skorjico - ga je najbolje čimprej pojesti. Na kocke narezan in popopran lep paše k vinu za prigrizek. Hranimo pa ga v hladilniku. Jaz v vakumsko zaprti posodici. Se mi zdi, da če je zavit v papirček - se izsuši. No, če pa je predolgo zaprt v posodici ali v PVC vrečki pa se rada pojavi plesen. Torej čimprej sir porabiti! Pa dober tek! rolada

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. avg 2010 11:08

Domač sir pri nas vedno zavijemo v rahlo navlaženo kuhinjsko krpo, vlažiti je potrebno vsak dan sproti. Ne me vprašati zakaj.

Loni Makaroni

lukabograc  

član od: 16.8.2010

sporočila: 11

23. avg 2010 11:16

meni se ni še nikoli pokvaru :)))) lukabograc

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

4. sep 2010 19:12

pri nas ga pa namažemo z olivnim oljem in zavijemo v laneno krpo,pa v hladilnik z njim,se pa to zelo poredko zgodi:)) mišzmoke

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti