Količina mesa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jun 2010 13:32

v takih primerih računam po kosih, pa z mesarjem potem skupaj štejeva in šele potem mi stehta.

Morda vzameš kakih deset kosov več, za rezervo.

 Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. jun 2010 15:19

Hja, seveda se veliko sliši, če jih bo pa 21 :) Če bodo zraven otroci, potem lahko pripraviš manj, drugače pa bi se jaz držala nasveta mamamie :)

jasna

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

19. jun 2010 16:55

Jst sm bla zanč za pikniku za rd. 20 oseb med 20 in 30 let, kupljenih 15kg mesa (računano je bilo ene 30 povabljenih), ostalo je ene 2,3kg pečenega mesa.

Seveda so bile priloge, kruh in solate, ter na koncu pecivo in torta.

Pitončica

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

19. jun 2010 17:07

Ste me malo nasmejale s tem preračunavanjem Pa tega ne vzet za slabo, tudi sama preračunavam, podobno kot mamammia, po kosih, pri čemer računam na otrke - za moje majhne goste so hit hrenovke, pečene ala hobotnica (zarezane), obožujejo tudi perutničke, klobasice in čevape. Na zrezke ne dajo kaj veliko, radi pa posežejo po gobicah in bučkam. sem se pa navadila, da že vnaprej vem, da bom itak vsega preveč pripravila: zadnji hip kupim še kakšna jetrca, ki jih ovijem s slanino, pa zadnji hip mi ratajo namesto dveh ali treh solat štiri ali pet, pa v trgovini vzamem še šampinjone, na katere prej nisem računala ... Kljub vsemu se mi zdi bolje, da nekaj ostane, kot pa da bi se spogledovali čez prazno mizo. sicer pa meso itak vedno pečemo sproti, kar ostane, porabim v naslednjih dveh dneh ali zamrznem. solatke so pa itak zakon za večerjo (čeprav jih lahko sama jem tudi za zajtrk). 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti