Vnaprej pripravljene "lahke" jedi za zamrznit

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. jun 2010 10:25

V skrajnem primeru pa posezi po klasiki, ki bo itak pasala, če se bo tale mraz nadaljeval-sarma, filana paprika, pasulj ali kaka varjanta na žlico... glede na to, da boste verjetno precej hodili in se gibali bo pa sploh pasalo kaj malo močnejšega ;) Viva Meier

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

21. jun 2010 12:40

Hvala obema,če se bo kdo spomnil ali predlagal kaj drugega, tudi hvala. Kotarca

Pika88  

član od: 12.6.2006

sporočila: 21

9. maj 2016 12:58

vedno znova me razočarajo komentarji oziroma odgovori, kot je skoraj večina vaših zgoraj. Oseba nekaj vpraša, ljudje pa "odgovorijo" z obsojanjem. Saj gospa ni spraševala za vaše mnenje o tem ali naj kuha ali ne. prav dobro bi bilo da bi se takšni že skoraj žaljivi komentarji sproti čistili saj je zaradi njih celotna tema pogovora skoraj nesmiselna oziroma nezanimiva.

Kot Recimo zame...iskala sem še več idej za kosila ki so hitro pripravljena oz si jih lahko pripravim že doma in potem pogrejem Na morju.naletim pa na odgovore v katerih po večini ni niti enega predloga. Samo ene par vas je odpisalo kot je bilo pričakovano oziroma zaželjeno.

Vem da je tema stara,ampak mislim, da še vedno zanimiva in aktualna vsak konec pomladi oz ob začetku dopustov poleti. Zato bom tudi sama pristavila par predlogov, ki mogoče niso tako "lahki" kot si je gospa želela, bodo pa definitivno komu prišli prav.

Tudi pri nas imamo navado kuhati na morju. Sicer skuhamo v večini preprosta kosila, ki so resnično hitro pripravljena. V družini nismo ravno veliki ljubitelji morske hrane, zato teh na morju nimamo pogosto na meniju. Mogoče enkrat ali dvakrat.

Napisala bom par idej, ki so všeč meni in moji družini:

- skutini štruklji in kompot (štruklji pripravljeni doma in zamrznjeni)

- filana paprika in pire krompir (paprika polnjena in zamrznjena doma)

- rižota s solato

- makaronflajš s solato

- golaž in polenta (golaž skuhan doma in zamrznjen)

- testenine z bučkino omako in solata

- zelenjavni polpeti s solato

- zrezek v omaki, riž ali krompir in solata

- meso na žaru in solata

- ribe in solata

- šmorn in kompot

- različne solate.... In še in še se najde

kosila ki sem jih naštela vzamejo max. 1 uro priprave, kar se mi zdi razumljivo sprejemljiv čas priprave kosila na dopustu.

Ker imamo male otroke in ker smo navajeni jesti doma pripravljeno hrano, tudi na morju uživam v pripravi kosila za vse nas. Zajtrki in večerje pa so največkrat poljubni oziroma za večerjo velikokrat poskrbijo lokalne gostilne ali picerije. Odvisno od želja, polnega hladilnika in denarja.

vsem želim, da izkoristite čas na dopustu kolikor se le da, pa če kuhate ali pa ne, uživajte z družinami, saj smo lahko srečne da si dopust sploh še lahko privoščimo. Marsikdo si ga še nikoli oziroma že dolgo ni!!

pa lep dan vsem še naprej ;)

Pika

Pika88

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

9. maj 2016 15:34

Pika88, na , lahko poskusiš znova prebrati vse štiri strani te teme

lp

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. maj 2016 15:56

Pika88 je napisal/a:
vedno znova me razočarajo komentarji oziroma odgovori, kot je skoraj večina vaših zgoraj. Oseba nekaj vpraša, ljudje pa "odgovorijo" z obsojanjem. Saj gospa ni spraševala za vaše mnenje o tem ali naj kuha ali ne. prav dobro bi bilo da bi se takšni že skoraj žaljivi komentarji sproti čistili saj je zaradi njih celotna tema pogovora skoraj nesmiselna oziroma nezanimiva.

Kot Recimo zame...iskala sem še več idej za kosila ki so hitro pripravljena oz si jih lahko pripravim že doma in potem pogrejem Na morju.naletim pa na odgovore v katerih po večini ni niti enega predloga. Samo ene par vas je odpisalo kot je bilo pričakovano oziroma zaželjeno.

 

 

 

Čakaj malo, zdaj sem šla pa res štiri strani nazaj čitat - kot je mišzmoke tebi svetovala - in sem večinoma našla nasvete, celo jaz sem en kup receptov natresla, nekatere, ampak res nas je bilo malo, smo pač napisale, da na morje ne tovorimo že pripravljene hrane, in da včasih na morju tudi ne kuhamo.  In to večinoma lahko, morsko hrano, ne pa običajnih kontinetalnih jedi, kot so golaži, sarme, polnjena paprika in podobno. In kje tu kdo kaj odgovoril z obojanjem, lepo prosim? Malce si tu mimo usekala.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti