Recepti

cukr-pekrca  

član od: 23.2.2010

sporočila: 12

tema odprta - 6. jun 2010 8:56 | ogledi: 11.229 | odgovori: 12

Na tej spletni strani se nahaja zeloooooooooooooooooooooooo veliko odličnih receptov. Zato jaz že kar težko izbiram katerega bi pripravila. Zanima me kateri recepti iz kulslo so vam najbolj všeč, oz. so vam najljubši. Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

cukr-pekrca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. jun 2010 9:52

Tako kot si že sama napisala, je veliko odličnih receptov. Čisto vsi so po svoje zanimivi in vredni preizkusa.

Sicer sem vedla in sem tudi prijetno presenečena koliko je takih, ki so v "ozadju", ker ni slikic.

Veliko sem jih preizkusila in še jih bom, ker smatram, da si zaslužijo vidnješe mesto!

Od nas pričakuješ, da napišemo imena receptov,  zakaj pa ti nisi napisala? Ker ni pošteno ne?

Lep dan ti želim!

Za dober izgled imejte usta do ušes

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jun 2010 12:14

cukr-pekrca, na strani Kulslo je tudi statitstika najbolj priljubljenih receptov, pa lahko hitro ugotoviš, kateri so največkrat klikani.

Pri vsej tej množici se je nekaterih težko spomniti, zame pa je med njimi tudi nekaj takih, ki so v posebni beležki ali sprintani v mapah, da so vedno pri roki.

In po zaslugi enega od teh receptov delam zdaj že nekaj časa kremo za kremne rezine sama, nič več s kupljenimi pripomočki in sem se končno znebila strahu pred dodajanjem beljakov v vročo jajčno zmes ...

 

Je pa res, da mi palačnike, kljub številnim nasvetom mojstric s Kulslo, še vedno ne uspevajo, vedno nastane "šmorn" (nič kaj cesarski, pošteno povedano ...).

 

Mamamia

mamamia

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

6. jun 2010 14:03

Zame so najboljša referenca komentarji, ki ti povejo kje se utekne zatakniti, na kaj biti pazljiv oz. kako se je recept zdel eni dokaj reprezentativni populaciji. Nekaj naredijo tudi slike, ki pa seveda znajo "zavajati" če lahko temu tako rečem-če je torta oblečena v ticino in s celega slikana jaz o njen ne izvem praktično nič. Fajn so tudi opombe avtorja, ki pove morda iz kje je recept, kaj sam priporoča, glede na to, da je on to že naredil itd. Najboljši recepti so pa tisti, ki posamezniku ustrezajo glede na preference jedi. Npr. Mozartovo torto mi lahko ljudje še tako hvalijo pa mi je ne bodo prodali, ker mi marcipan ne gre po grlu, tudi z Saherco se me težko osvoji, ker zame marmelada in čokolada hkrati je a no go.Zaradi tega seveda ne trobim, da je Saherca in Mozartova torta zanič. Dalje, moja mama se recimo zgrozi ob misli na golaž s polento, zraven mora biti ali kruh ali pašta, meni pa je polenta nujna v golažu. Zatorej je meni recept golaža s polento super, tebi morda ne odgovarja Če pa že hočeš nek kao odgovor na relativno trapasto vprašanje o najljubših receptih (ne poveš niti katero področje te zanima-zelenjava, meso, sladice...) so mi najljubše sladice, ker sem pač odvisnik od cukra. Večinoma vse v kar konkretno stopi temna čokolada, kremaste stvari, moussi in podobno...Od slanega pa razni skutni zavitki z zelenjavo, narastki in podobno Viva Meier

cukr-pekrca  

član od: 23.2.2010

sporočila: 12

7. jun 2010 6:41

no anamarija1 se opravičujem. res bi blo prov da bi tud jz povedala svoje naj recepte. to pa so: babičina dobrota, cesarski krompir, nutelina torta, ocvrta jabolka,... pa še kakšen bi se najdu. cukr-pekrca Sporočilo je spremenil(a) cukr-pekrca dne 07. 2010 06:43

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

24. nov 2011 20:46

Prosila bi za mnenja, katere so vaše absolutno najljubše sladice! (Če gre za recept na kulinariki, pa še ime/link.) Še posebno bi bila hvaležna za peciva in podobne dobrote, ki so prenosljive (za razne zabave, dobrodelne prodaje, itn.). Že vnaprej hvala!

jgirl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2011 21:00

jgirl je napisal/a:

Prosila bi za mnenja, katere so vaše absolutno najljubše sladice! (Če gre za recept na kulinariki, pa še ime/link.) Še posebno bi bila hvaležna za peciva in podobne dobrote, ki so prenosljive (za razne zabave, dobrodelne prodaje, itn.). Že vnaprej hvala!



jgirl

 

Kaj tako finega ne pomnim, kdaj sem jedla

http://www.kulinarika.net/recepti/14694/sladice/cokolad

 

pa tale torta:

http://www.kulinarika.net/recepti/10121/sladice/ledena-

 

ampak to je samo na prvo žogo, ker čokoladne mousse torte z jagodami se niti spomnit ne smem, kaj šele kakšnih kremšnit ...

 

 

 

mamamia

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

25. nov 2011 8:32

Hvala, mamamia. Kaj pa kakšni preprosti recepti? Zaenkrat sem s te strani naredila le muffine za čokoholike in so se vedno posrečili. Tokrat bi za nek dogodek pripravila nekaj drugega (kot sem rekla, mora biti dobro, ne preveč zahtevno in prenosljivo), razmišljala sem o kokosovih rezinah: http://www.kulinarika.net/recepti/4551/sladice/kokosove

jgirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti