Zavitek

neznan uporabnik
tema odprta - 14. feb 2001 14:26 | ogledi: 3.838 | odgovori: 5

Pozdravljeni. Zivim v Franciji in mojim tukaj je zelo vsec jabolcni oz. sirov zavitek, zal pa tukaj ne prodajajo taksnega testa kot v Sloveniji. Ali mi lahko kdo prosim pomaga z receptom za pripravo testa?

neznan uporabnik

14. feb 2001 18:20

Prosim poglejte na stari FORUM , tam je recept za testo. Z jajci in brez jajc. Važno je da je dobro stolčeno in premazano z oljem in pokrito z toplo posodo najmanj eno uro. Torej tudi stari forum ni od muh. Spremenil(a) - marinka dne 14 Feb 2001 18:21:41

neznan uporabnik

14. feb 2001 20:03

Hvala za pomoc, vendar ne vem kako lahko pogledam stari forum. Ali mi lahko kdo pomaga prosim?

neznan uporabnik

14. feb 2001 20:41

Stari forum se nahaja na naslovu: http://pub30.bravenet.com/forum/show.asp?usernum=254119 bi pa prosil, da ga samo gledate in ne pišete vanj, ker je "mrtev". Vsa komunikacija se odvija na tem forumu. Dolgo sem potreboval, da sem obiskovalce navadil na ta forum, nekateri pa še kar pišejo na starega. Zbrišem ga pa ne, ker je škoda informacij, ki so na njemu. Pozdrav Jernej

neznan uporabnik

15. feb 2001 10:59

Živjo, ko sem bila v Franciji, sem ugotovila da je Francozom slovenski zavitek blazno všeč. Soočala sem se z istim problemom - listnatega testa v naši obliki ni v trgovinah, pa sem našla tale recept in vsi smo bili zadovoljni. Vlečeno testo: 60 dag moke 1 žlička soli 1 jajce in 2 beljaka ali 2 jajci 4 žlice olja topla voda ali mleko V skledo presej moko in v jamico sredi moke daj vse ostale sestavine. Počasi prilivaj tekočino in napravi srednje mehko testo. Dobro ga pregneti. Hlebček pokrij s skledo, da se ne izsuši in naj počiva vsaj 1 uro. Razvleci ga na tako tanko, da se vidi brati čez (verjemi, da se in celo brez lukenj :) Dober tek.

neznan uporabnik

15. feb 2001 11:19

Najlepsa hvala vsem skupaj za pomoc in obenem cestitke ob tako dobri strani. Se tako naprej..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti