Pribor oz. potrebščine za izdelavo torte

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2010 9:59

Z nitko ali laksom ali nožem....človek prereže biskvit takrat, ko si v glavi dopove, da to zmore. Dokler mu pa glava sporoča nasprotno, ima pa s tem težave. Bi rekla, da smo vsi, ki zmoremo prerezati, imeli najprej tremo, potem smo jo pa prerasli. Iz prve verjetno ni uspelo nobenemu. Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

15. apr 2010 10:03

Pri nas je torta skupinski projekt. Rezanje biskvita je moževo delo. In vedno se mu tako fino zdi, ko dobi svoj kos na krožnik in ga s strani pogleda in ugotovi, da debelina diskov štima v nulo. Vilma

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

15. apr 2010 20:44

Meni je bilo ključno napotilo za rezanje biskvita da mora biti biskvit ohlajen. Tako ga praviloma vedno spečem zvečer in režem oz. končujem torto prihodnje jutro. Irena

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. apr 2010 7:00

barbra je napisal/a:
Rezanje z nitko je pravzaprav čisto enostavno. Moj postopek je takle: okrog in okrog biskvita zarežem z nožem približno centimeter globoko, nato pa v to zarezo napeljem nitko (najboljši je tanek laks, lahko pa tudi močnejši sukanec). Nato spredaj nitko prekrižam in zategujem, da nitka reže do sredine biskvita. Mogoče druge delate drugače, meni je tako najenostavneje. Pa veliko uspeha! Barbra

 

 

Delam po enakih navodilih.

Še majčken dodatni nasvet:  tehnike se lahko  naučite na svežem kruhu - uspešno sprobano. 

Cila

neznan uporabnik

16. apr 2010 7:25

Tale Ežojeva z zarezo ob strani je pa super! Sama se vedno matram z zlaganjem torte, ker jo na vija-vaja prerežem japaja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. apr 2010 12:06

piškotek je napisal/a:
Meni je bilo ključno napotilo za rezanje biskvita da mora biti biskvit ohlajen. Tako ga praviloma vedno spečem zvečer in režem oz. končujem torto prihodnje jutro. Irena
Ja sej tako je prav, ne pa kot jaz, ki ga vedno vročega režem, ker sem nestrpna. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. apr 2010 6:38

Mene pa zanima kje kupite modelčke za izrezovanje rožic in metuljčkov, tudi tistih najmanjših. V PV sem sicer videla modelčke, pa se mi zdijo malo drage za take amaterje, ki naredijo letno cca 10 tort. Saj vem da trajajo leta če ne desetletja, pa vendar bi morala kupiti najmanj dva kompleta enega za listke enega za rožice. Ali mogoče obstaja kakšna cenejša varjanta. Hvala za vaše odgovore in lepo nedeljo. tedyka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. apr 2010 10:17

Atina je napisal/a:

Jaz bi se 'prištulila' v to temo: kje ste nabavile modelčke za metuljčke iz tičine? Enkrat mi je ena že povedala, a sem žal pozabila. Imajo v PV?

Atina

 

Modelčke za metuljčke sem dobila tukaj

http://www.cakecraftshop.co.uk/

stana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. apr 2010 17:15

Joj, če bo katera kaj naročala s te strani, naj mi sporoči, pa si malo razdelimo poštnino.

Atina

2.2.  

član od: 3.1.2008

sporočila: 37

18. apr 2010 17:49

koliko pa stanejo in pošiljajo tudi v slovenijo? na hitro sem tu pa tam pogledala njohovo stran in videlo zelo lepe stvari samo koliko je valuta v eur? 2.2.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti