Kreme za nesadne torte

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

14. apr 2010 10:12

Evo me začetnice v peki tort Lahko ti povem, kako sem se jaz lotila tega, za sabo imam pet spečenih tort v dobrem letu in pol, ta petek sledi šesta. ;) Seveda pregledala sem kulinariko do potankosti. Moji kriteriji pri iskanju so bili: torta mora bit enostavna za pripravo in seveda dobra. Veliko je pri mojem izboru vplivalo tudi to, kako je torta ocenjena in kdo je oddal recept. Prebrala sem vedno tudi vse komentarje na forumu, tam dobiš ogromno informacij: Kje lahko kiksneš in kako to popraviš. Prvi poskus je bila seveda torta nutella, ki je bila zadetek v polno. Ker smo bili vsi tako navdušeni nad njo, sem vajo ponovila še drugič in tretjič potem pa se naveličala. Vse tri so mi uspele. Tako po okusu kot po izgledu. Druga torta, ki sem jo sprobala je bila Čokoladna torta Noa. Pri tem receptu me je motila edino marmeladno pomarančna polivka za biskvite, bila je prekisla. Kar se dekoracije tiče, mi je fantastično uspela. Tretja torta, ki sem jo poskusila je bila Macarpone-spekulas torta. Se ne peče, pripravi se v pol ure, okus je božanski. Kot vidiš, sem izbirala same nesadne torte. Ima dva mala otroka in naši pač ne palijo na sande torte, čokolada je v vseh oblikah zakon. Drugače pa v tortne kreme ne dajem dodatkov v obliko koščkov čokolade, krokantov, se mi zdi, da to bolj paše v muffine. Pa prijetno peko tort ti želim :) Vilma

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2010 10:20

Matisa, praviš, da si že preskusila veliko (koliko je "veliko"?), pa še ne znaš.....C'mon. Can't buy it. Vendelina jr.

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

14. apr 2010 11:48

Matisa itak, da si lena. S tabo pa res mora biti nekaj hudo narobe, da si sploh upaš na kulinaričnem forumu zastaviti kulinarično vprašanje - ali ne veš, da se tega več ne sme! Morda pa potrebuješ psihiatra? Kolegica ti lahko pomaga z brezplačno psihoanalizo - nikar se je ne otepaj! (samo ne vem kateri bo s tem bolj pomagala - morda sama sebi?) Vidiš, da te je spregledala - lažeš, da si preizkusila veliko! Od nje nikoli na pričakuj odgovora na vprašanje - pa vendar ti bo nekaj ˝pametnega˝odgovorila, pa če jo si jo vprašala ali pa ne! Yvette

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. apr 2010 12:49

Yvette je napisal/a:
Matisa itak, da si lena.S tabo pa res mora biti nekaj hudo narobe, da si sploh upaš na kulinaričnem forumu zastaviti kulinarično vprašanje - ali ne veš, da se tega več ne sme! Morda pa potrebuješ psihiatra?Kolegica ti lahko pomaga z brezplačno psihoanalizo - nikar se je ne otepaj!(samo ne vem kateri bo s tem bolj pomagala - morda sama sebi?)Vidiš, da te je spregledala - lažeš, da si preizkusila veliko!Od nje nikoli na pričakuj odgovora na vprašanje - pa vendar ti bo nekaj ˝pametnega˝odgovorila, pa če jo si jo vprašala ali pa ne!

 

 

 

A ti si pa matisi dala kak pameten nasvet  v zvezi z njemi vprašanjem, mislim glede kreme in torte?  ej,ej, da se vam ljubi ...mamamia

Yvette

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 14. 2010 12:50

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

25. okt 2010 21:34

Pozdravljene, z možem sva se odločila, da spečeva tašči torto za 70 letnico. Naredila bova v obliki knjige, polovico jagodne kreme, polovico pa pistacijeve. Nabavila sem oluščene temno zelene pistacije. Mogoče katera ve, kako se napravi kremo iz pistacij. Oz. kakšen koristen nasvet bi dobrodošel. V mislih imam vanilijevo kremo do tu gre, dalje, ne vem, ali zmeljem pistacije v mlinčku, jih prepražim. Zelo bi vam bila hvaležna za kakšen namig, saj tovrstne kreme nisem nikjer zasledila. Hvala Argojuhica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. okt 2010 23:49

jaz bi poleg še amareto dala..

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. okt 2010 0:17

Argojuhica, če so pistacije že oluščene, se pravi tudi brez ovoja, ali kako se že reče, jih malo prepraži, še vroče zmelji v mikserju s sredico stroka vanilije. Dodaš jih med kuhanjem slaščičarske kreme, na pol litra mleka (smetane) pride okoli 100 g pistacij. Predno daš kremo vsaj za 2 uri v hladilnik, vmešaj še žlico konjaka. O, srečna tvoja tašča !

lp

mišzmoke

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

26. okt 2010 10:33

Kje sta kupila te pistacije, predvidevam, da so neslane?

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti