Sočasna peka zelenjave in mesa v isti ponvi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2010 10:22

Za vok, ki bi se hermetično zaprl, še nisem slišala. Ima pa vsak vok priloženo polkrožno mrežo, na kateri lahko pariš zelenjavo, če je nežliš pripravljat skupaj z mesom. Če ti je ena premalo, ti jaz eno mrežo podarim, od dveh vokov sta obe še nauporabljeni.

Kaj pa, če si nabaviš tisto zadevo za kuhanje na pari, v kateri lahko kuhaš različne sestavine v "nadstropjih"?

Mi to imamo odma, ker smo morali nekaj časa vzdrževati neko dieto, in se je zadeva super obnesla. Podobna je temu z drugega linka, ki ga je pripela leINA, naš je malo drugačen oblike. Potem niti plina na potrebuješ.

 

Mamamia

 

Za ekonom ti pa ne morem nič svetovati, to je edina kuhinjska zadeva, ki je nikdar ne bom imela. Se namreč bojim tega piskra ko hudič križa.

 

Mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. apr 2010 11:14

aja, jaz zelenjave ne bi delala v ekonomu. imam raje manj kuhano. se mi zdi da jo ekonom čisto uniči :S bannanna_v_slo ;)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

13. apr 2010 11:42

Kbal, kot vidim si "mladec", verjetno študent, zato ti ne predlagam neko fensi posodo, še manj pa ekonom lonec. Za slednjega moraš imeti kar nekaj kilometrov v kuhinji.

Predlagam ti, da kupiš navadno črno posodo od EMA, premera 24 ali 26 cm, višine okrog 12 - 15 cm. Zraven še vzemi črno pokrovko. Ta posoda ima ročaje polne (kovinske). V njej lahko kuhaš na plinu, elektriki, lahko paniraš, lahko jo daš v pečico. Skratka, uporabna za vse.

Upam, da ti bo uporabna.

 

Pozdravček!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. apr 2010 11:44

tale posoda emo rocks! bannanna_v_slo ;)

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

13. apr 2010 12:08

Ta 'mladec' ima za seboj že velik znucanih ponev, zakurjenih loncev pa razbitih pokrovk! Kuham/pražim vsak dan že več let (8?) in bi bil skrajni čas, da malo nadgradim te ponevske podvige. Teflon in alumijij sta verjetno že sestavni del mojega organizma (me nič ne matrajo sklepi, pa prožim detektorje kovin :), mi je pa v vesleje neki čarat in nato to tudi pojest. Tko da... nabavu bom kakšen wok, ker večina moje hrane bi spadala nekam v kitajsko kuhinjo. kbal

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

13. apr 2010 13:25

Sory, "starina".  

Pozdravček!

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

13. apr 2010 15:20

Hvala za info, bom malo prebrskal ta forum, ker se najde dosti koristnih nasvetov za ljudi ki kuhamo/jemo. Drugače pa glede kitajske kuhinje- ne jem hidratov (riž, testenine, kruh, skratka žitarice), tko da ne spadam 100% v to kategorijo. Samo meso pa zelenjavo in kakšen Mc'Donald vmes. Pa urnik mi spišite punce, kdaj bom pri kakšni na vrsti za večerjo ;) kbal

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2010 16:25

Kaj pa sojine - steklene - rezance, te ješ? V kitajski kuhinji jih uporabiš namesto onih drugih? Mamamia

mamamia

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

14. apr 2010 8:40

Nop, samo zelenjavo pa večinoma ćikna. kbal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti